5 adımda göbeğinizi eritmeniz mümkün!

5 adımda göbeğinizi eritin Kışın egzersizlerimizi biraz ihmal etmiş olabiliriz. Bu sebepten karın bölgemiz eskisi gibi olmaya bilir. Uzmanların önerdiği 5 karın egzersiziyle günde 15 dakikada daha sıkı bir karınla yazı karşılamalısınız.

1) Plank

Egzersiz programlarının olmazsa olmazı plank’lardır. Plank ile vücutta birden fazla bölge çalışabilirsiniz ve karın bölgesi için oldukça etkilidirler. Yüz üstü pozisyonda, eller karşıyı gösterecek şekilde önkollar üzerinde durmalısınız. Daha sonra sırayla göğsü, kalçayı ve bacakları yerden kaldırınız. Sadece önkollar ve ayak parmak uçları yerle temasta olur. Bu pozisyonda 20 saniye bekleyiniz. Günde 1 kez yapmanız yeterli gelecektir. 2’nci gün de 20 saniye yapınız. Daha sonra her 2 günde 1, süreyi 10 saniye artırınız.göbek eritme yöntemleri, göbek nasıl erir, bayanlarda göbek eritme2) Köprü Kurma

Sırtüstü pozisyonda olun ve ayak tabanları yerde olacak şekilde dizleri bükmelisiniz. Düz bir hat halinde kalçamızı kaldırınız. Son noktada 5’e kadar sayıp yavaşça bırakmalısınız.

3) Crunch

Sırtüstü pozisyondayken dizler bükülü mekik çeker gibi sola doğru kalkıp aynı anda sol dizinizi kendinize doğru çekiniz. Sağ dirseğinizi sol dizine değdirmeye çalışmalısınız. Hemen ardından sol dirseğinizi sağ dizinize değdirmeye çalışmanızda oldukça faydalı olacaktır.

4) Simit Egzersizi

Ayakta dururken uzunca bir sopayı boyun arkasına geçirip omuzlarınıza yerleştirin ve ön kollarınızla tutunuz. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak yere sağlamca basınız. Kalça ve bacaklarınız sabit olacak şekilde gövdenizi sağa çevirmeye çalışınız. Hemen ardından sola doğru çevirmelisiniz.

5) Yan karın Egzersizi

Ayakta dururken uzunca bir sopayı boyun arkasına geçirip omuzlarınıza yerleştirin ve ön kollarınızla tutunuz. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve yere sağlamca basın. Kalça ve bacaklar sabit olacak şekilde sağ yana doğru eğiliniz. Hemen ardından sola doğru eğilmelisiniz. Hareketleri günde maksimum 50 kez yapmalısınız. Çünkü fazla yapılan egzersiz aşırı aşırı kas yorgunluğuna neden olabiliyor. Bu durumda kendinizi yaralamanız kaçınılmaz olur. Egzersizler sırasında nefesinizi asla tutmayınız. Zorlandığınız noktada nefes vermeye çalışmalısınız. Karın kası çalışırken en zorlanılan nokta kalktığınız zamandır. Bu pozisyonda verilen nefes yorgunluğuna neden olan laktik asit birikimini engellemektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*