Arabalı kurye kime denir?

Arabalı kurye diğer kurye çeşitlerinden farklı olarak büyük ebatta ve ağırlıkta eşyaların bir yerden başka bir yere olan teslimatını gerçekleştirebilir. Arabalı kurye ücreti moto kurye ücretinin 4 katıdır. Taşıdığı eşyanın ağırlığı, ücretin artmasına veya azalmasına neden olur. Arabalı kurye aracı her zaman hazır bulundurulmalıdır. Büyük eşyaların taşınma işi, Express kuryeler tarafından yapılamadığı için arabalı kuryede az zaman içinde hızlı şekilde çalışması gerekir. Arabanın yakıtından ve hasar durumundan aracı kullanan kişi sorumludur. Teslim sağlanacak gönderinin araca bindirilip, indirilme işlerini de aracın kullanıcısı yapmaktadır. Araçların bagajları büyük olmalıdır ve ticari araç kapsamına girerler.arabalı kurye kime denir, arabalı kurye nedir, arabalı kurye olmak

Arabalı kurye iş ilanlarına internetten ulaşabilirsiniz. Belli aranan özellikler vardır. Bunların en başında ehliyet sahibi olmak gelir. Arabalı kurye en fazla 55 yaşında olmalıdır ve araba kullanımı profesyonel seviyede olmalıdır. En az ilköğretim mezunu olmalıdır. Bazı firmalar arabayı çalışanından ister. Bunun sebebi firmaların küçük çapta olmaları ve araba almak istemeleridir. Arabasını kendi sağlayan arabalı kurye yaptığı iş başına, diğerlerine göre daha fazla ücret alır. Arabalı kuryenin bazı sorumlulukları vardır. Ehliyet ve ruhsatını hazır bulundurmalı ve bir araçta her zaman olması gereken belli başlı gereçleri aracında bulundurmalıdır. Bunlar ilk yardım malzemeleri, yangın söndürücü gibi şeylerdir. Kaza anında eğer, haber verebilecek durumları varsa yetkililerine durumlarını bildirmeleri gerekir. Araç tamiri konusunda bir ön bilgiye sahip olmaları ve işlerine yarayacak telefon numaralarını rehberlerinde taşımaları gerekir.

Arabalı kuryede diğer kuryeler gibi çalıştığı civarı çok iyi bilmelidir. Yolların durumlarını, ara sokakları iyi derece bilen biri daha kısa sürede daha fazla teslimat gerçekleştirir. Ayrıca her ihtimale karşı navigasyon bulundurmaları yararlarına olacaktır. Bulundukları adresi ve ulaşmaları gereken adresi navigasyona girerek en kısa sürede nasıl ulaşabileceklerini rahat bir şekilde görürler. Kötü hava şartları ve kalabalık trafik en büyük düşmanlarıdır.Kuryelik mesleği günümüzde çok insanın talep etmediği fakat ihtiyaç duyulan bir meslektir. Bu meslek grubu saygı duyulacak bir iş yapar ve taşımacılığın ilk ve en büyük emekçilerdir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*