Arabalı kurye kime denir?

Kurye, olabilecek her şeyi bir noktadan başka bir noktada ki ulaştırılması gereken kişiye götürülmesi anlamına gelir. Kuryenin birçok farklı tipi vardır. İlk etapta aklımıza gelenleri sayarsak, yaya kurye, motosikletli kurye, arabalı kurye, uçak kurye diyebiliriz. Bu kurye çeşitleri ulaşım yolları nedeniyle birbirinden ayrılır. Ancak birde zaman konusunda ayrılan bir kurye tipi vardır buda ekspres kuryedir.arabalı kurye kime denir, arabalı kurye nedir, arabalı kurye olmak

Arabalı kurye, kuryeliği araba ile gerçekleştiren ve gidilmesi gereken yerlere arabayla ulaşan kurye biçimine denir. Arabalı kurye işini yapan kişinin olmazsa olmazı tahmin edileceği gibi ehliyetinin olmasıdır. Ehliyeti olmayan kişi arabalı kurye işini yapamaz. Ehliyetsiz bir kişiye arabalı kurye işi yaptırıldığı takdirde hem ehliyeti olmayan kişi hem de o kişinin altına araba veren firma büyük yaptırımlarla karşılaşabilir. Araba ile yapılan kurye işi motosikletli kurye ve yaya kuryelere göre daha geniş alanda ve uzak noktalara taşıma – götürme gerçekleştirir. Arabalı kurye işlemi kurye firmalarının gelişmesi ve daha profesyonel bir yapıya bürünmesiyle çok daha sık bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Kurye firmaları araba kullanılarak zaman kazanılmasını ve rakip kurye şirketlerinin önüne geçmeyi düşünürler ancak bunu yaparken kendilerine yüksek miktarda otomobil masrafı açılmaması için işe alacakları kişileri çok iyi bir şekilde seçerler. Araba işi masraflı bir iştir. Bu nedenle işe alınacak kişinin iyi seçilmesi firmalar için oldukça önemlidir.

Anlattığımız gibi arabalı kurye , götürülmesi gereken eşyanın yada başka bir şeyin araba kullanılarak götürülmesi gereken yere araba kullanılarak ulaştırılması anlamına gelir. Bu işte çalışabilmek için öncelikle kişinin ehliyet olmalıdır ve kuryelik yapılacak bölgede iyi bir adres bilgisine sahip olunmalıdır. Kurye eğer adreslerde sorun yaşıyorsa kuryelik yaşamı çok uzun sürmeyebilir. Çünkü adres sorunu sırasında kaybedilecek vakit müşterinin kurye kullanmasını anlamsız bir hale getirebilir. Bu durumda da alınacak bir şikayet fazlasıyla kurye firmasının olduğu bir dönemde çok olumsuz bir durum olarak kurye firmasının hanesine yazılır. Ehliyeti olan ve zekası kuvvetli insanlar bu iş için ideal insanlardır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*