Aşk ve İş Hayatındaki İnce Çizgiyi Koruyun!

Öğrencilik dönemi biter bitmez iş bulma sendromu yaşanır ve sonrasında nihayetinde bulunan işte huzur bulunmaktadır. Hayatında ilk kez kendine ait bir geliri ve ya iş alanı olan kişi; tam da hayatından memnunken yaşamına giren bir sevgiliyle yeni bir karmaşanın içine düşülmektedir. Hele bir de sevgililerin yaptıkları işler ve çalışma saatleri birbirine ve ya yakın değilse gerek iş gerekse de aşk hayatı tam bir kâbusa dönmektedir. İşte böyle bir durumda kimi zaman seçim yapmak bile gerektiği olabiliyor. Ama siz siz olun eşiniz sevgiliniz için işinizi, eğitimizi yarım bırakmayın. Karşınızdaki kişi sizi bu şekilde kabul etsin. Çünkü yarının size ne getireceğini bilemezsiniz. Ve ya ilerde keşke ara vermeseydim suan ki durumumun daha üstünde olurdum dememek için kendinizi ikinci plana atmayın.

İş Mi, Aşk Mı Şeçilmeli?

sevgili, tek başına hayatını devam ettirebilme,  Âşık olduğumuz kişiİş, bir kişinin tek başına hayatını devam ettirebilme garantisi olduğunu bilmeyen yoktur. Öncelikle bayanlar, erkek herkesin bunun farkında olması gerekir. Yani işten öyle kolay kolay vazgeçilmemeli, hatta hiç vazgeçilmemesi gerekmektedir. Eğer ki, bir kişiyi hayatımızın merkezine koyarsak işten ve aileden daha yüksek bir mevki sahibi yaparsak o kişinin bize yaptığı her hata ya da çıkarttığı her problem hayatımızın merkezini sarsmaktadır. Yani aşk için ve ya sevgili için işinden vazgeçenler, ileriki bir dönemde parası ya da bir güvencesi olmayacağından sevgiliye maddi, manevi her konuda biat etmek, köle olmak zorunda kalırlar. Zira günümüz dünyasında parasız bir bardak su içmek bile mümkün olmamaktadır. Parası olmayanın her hangi bir yaptırım gücü de olmaz olamamaktadır. Ancak sadece para da her şeye yetmez orta yol bulunmalıdır.

Neye Göre Eş veya Neye Göre İş Seçilmesi Gerekir?

Aşk seçiminde duygu ağırlıklı olarak iş seçiminde mantık ağırlıklı karar alabilmek önem arz eder. Ancak aşk seçiminde sadece duygu yetmediği gibi iş seçiminde de mantık yeterli olmaz. Âşık olduğumuz kişinin kaşı, gözü kadar nasıl bir iş yaptığı, nelerden hoşlandığı ve ya nasıl bir hayat yaşadığı da önemli bir konudur. İş ararken de yaşamak istenen hayata ulaşmada ne kadar etkili olabileceği ve çalışma koşullarının yaşama etkisi göz önünde bulundurulması gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*