Aspirin ve Limon İle Ayak Nasırlarını Geçirme

 Ayaklarımız gün boyunca vücut ağırlığımızı taşıyan ve her adımımızda büyük bir basıncı taşımamıza yardım eden organımızdır. Nasır en çok karşılaştığımız ayak sorunlarından birisidir. Ayaklarımızın belirli kısımları sürtünmeye maruz kaldığı için bu rahatsızlığı oldukça sık görebiliriz. Ayrıca nasır ayağınızın görünümünü bozabilir ve keyfinizi de kaçırabilir. Evde kendimizin yapabileceği uygulaması kolay ve ucuz ev reçeteleriyle nasırlardan kurtulmak mümkün.

ayak nasırı geçirme, limon ile ayak nasırı geçirme, ayak nasırına limon çözümü

Bu kürlerin arasında en etkili olanı aspirin ve limon suyu karışımıdır. Aspirin ve limon cildimize dost malzemelerdir. Aspirin ve limon suyu karışımı cildimizin sertleşmiş bölgelerindeki ölü derilerden kurtulmamızı sağlar. Nasırlı bölgeye aspirin sürdüğümüzde yumuşar. Limon ise peeling etkisiyle ayaktaki ölü derilerin soyulmasına yardımcı olur. Aspirin kimyasal yapısından dolayı antiseptik özelliği olan bir ilaçtır. Aspirin mantarı ve kaşıntı veren bakterilerin yok olmasını sağlar. Bu nedenle ayaklarımızdaki kötü kokuların oluşmasını ortadan kaldırır. Aspirin iltihap giderici özelliği ile hem acıyı azaltır hem de ayağımızı rahatlatır. Özellikle çok ayakta durmak zorunda kaldığımız yorucu bir günün sonunda bu aspirin kürü ayaklarımıza iyi gelecektir.

Malzemeler:

En az 5 aspirin tableti, 1 tam limonun suyu, ponza taşı, 2 adet havlu

Yapılışı:

Aspirinleri kaşığın arkasıyla bastırarak ezin. Limon suyunu aspirin tozuna dökün ve macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha çok veya daha az limon suyu ekleyerek karışımın yoğunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Karışımımız hazır olduğuna göre uygulamaya geçebiliriz.

Uygulama:

Ayaklarınızı iyice yıkayın. Ayaklarınızdaki sertleşmiş bölgelere yedirin. Sonra ayaklarınızı havluyla sarın ve yarım saat bekleyin. Yarım saat sonra havluları açın, ayaklarınız iyice yumuşamış olacaktır. Artık nasırlı bölgeyi ponza taşı ile ovabilirsiniz. Ölü deriyi nazikçe soyun, ardından ayaklarınızı yıkayın. Kürün etkili olabilmesi için haftada iki kez uygulayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*