Baby Shower Nedir ve Nasıl Düzenlenir?

Bayanların en büyük hayallerinden bir tanesi çocuk sahibi olmaktır. Çocuk sahibi olmayı isteyen bayanların hamilelik sürecini sağlıklı bir şekilde atlatması ve bebeklerini kucaklarına aldıkları günü heyecanla beklemesi gerekmektedir. Hamilelik döneminde birçok bedensel ve zihinsel değişimin görüldüğü bir dönemdir. Bu dönemde hormon bakımından vücudu farklılaşan anne adayları zor günler geçirebilmektedir. İşte bu zor günlerin hatırına hem bebeğe hoş demek hem de anne adayını tebrik etmek üzere düzenlenen doğum partilerine baby shower denir. Baby shower partileri bebek henüz doğmamışken, yani doğacağını kutlamak üzere yapılır.Baby shower nedir, baby shower nasıl düzenlenir, baby shower partisi düzenlemeBaby shower partisini bebeğin ailesi yapabileceği gibi yakın arkadaşlar, aile üyeleri de düzenleyebilmektedir. Önemli olan bebeğin doğuşu ve anneye morla vermek olduğundan bu tür organizasyonlar oldukça moral vericidir. Düzenlenen partide doğacak olan bebek için birbirinden güzel hediyeler anne adayına sunulur ve ona doğumun ne kadar önemli ve görev olduğunu hatırlatan moral verici konuşmalar yapılır.

Bir bebek gelişi kutlaması yani baby shower partisinde bütçenize bağlı olarak istediğiniz kadar abartıya kaçabilirsiniz. Ancak uygun olanı mütevazi bir kutlama yapmaktır. Düzenleyeceğiniz partide pasta kesebilir, müzik eşliğinde keyifli bir gece geçirebilirsiniz. Baby shower genelde tek bir anne için düzenlenen partilerdir ancak birkaç anne adayı bir araya gelip birlikte yapacakları doğumları kutlayabilirler. Bir nevi doğum günü partisi olarak düşünebileceğiniz bu organizasyonlar aslında doğmamış çocuğa parti yapmak gibi bir şeydir. Genelde baby shower partileri bebeğin doğumuna birkaç ay varken yapılır. Çünkü son aylarda anne adayı oldukça fazla strese girmekte ve bu dönemlerde alabildiğince destek almalıdır.

Bir baby shower partisine katılacaksanız anne adayına hediye olarak bebek malzemeleri götürebilirsiniz. Beşikten, zıbına varıncaya kadar birçok farklı hediye seçeneğiniz bulunmaktadır. Hatta bebeklerin en fazla ihtiyacı olan şeyler arasında ilk sırada olan bebek bezi hediye olarak tercih edilebilir. İlk bakışta bezden hediye mi olur diyebilirsiniz ancak işe yarar bir hediye istiyorsanız güzel bir tercihtir. Biberon, çıngırak, dönence, birbirinden tatlı yazılar barındıran kıyafetleri de hediye olarak alabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*