Bebeklerde Bez Seçimi

Yeni doğan bebekler dünyaya geldikleri andan itibaren bebek bezi kullanmaya başlar. Bebek bezi seçimi en önemli noktadır. Sağlıklı olmayan bebek bezi kullanmak bebeklerde pişik ve mantar oluşmasına yol açar. Doğru bebek bezi seçmek için bebek bezinin emicilik, uyum ve koruma sağlayan kalitede olmasına dikkat edilmelidir. Bu kaliteyi yakalayana kadar belli bir markadan başlayıp bebeğin cildi ile uyumlu olup olmadığı kontrol edilmelidir.bebek bez seçimi, bebeklerde kullanılması gereken bezler, bebek için pişik kremi

Yeni Doğanlar İçin En Doğru Bebek Bezi Nasıl Olmalı

Bebeğin kilosu ve boyu, bebek bezinin numarası konusunda seçimi kolaylaştıracaktır. Kullanılan bebek bezinin sızıntı yapıp yapmadığını, bebek bezinin pişik yapıp yapmadığını altını değiştirdiğinizde gözlemleyebilirsiniz. İyi bir bebek bezi bebeğin cildinden ıslaklığı uzak tutar. Tahrişlere, kızarıklıklara ve sürtünmeye karşı bebeğin cildini korur. Yumuşaklık ve streç özellikte bir bebek bezi, bebeğinizin hassas cildini korumasına ve esnek kenarları ise cildi ile uyum sağlaması için önemli bir detaydır. Islaklık göstergesi bebeğin bezinin değişeceğini gösteren çizgidir. Özellikle yeni doğan bebekler için göbek bağı oyuntulu bebek bezleri ideal olanıdır. Bebeğin göbek çevresinden dolanarak iyileşme aşamasında en kullanışlı bezdir.

Bebeklerde Pişik Kremi Seçimi

Bebek bezi bebeğin pişik, kızarıklık, mantar gibi sorunları yaşamaması için en doğru bezi seçmek bebek için çok önemlidir. Bebek bezi ne kadar önemli ise kullanılan pişik kremleri de o kadar önemlidir. Bebeğin bezi değiştirildikten sonra mutlaka pişik kremi kullanılmalıdır. Pişik oluşumunu engellemek için ise bez sık sık değiştirilmelidir. Tercih edilen pişik kremi bebeğin cildine uyum sağlamalı ve kremi emebilmesi gerekir. Bu yüzden kaliteli ve doğal içerikli pişik kremler kullanılması gerekir. Pişik kremi alırken uzman onaylı kremlerin alınması daha sağlıklı olur. Ayrıca bebek bezi değiştirilirken kullanılan ıslak mendil seçimi de bebeğin pişik olmasını sağlar. Islak mendil seçerken de su bazlı ıslak mendilleri kullanmak, alkolsüz ve katkısız ıslak mendil kullanmak en doğru seçim olacaktır.

Yeni doğan bebeklerde kullanılan bebek bezi, pişik kremi ve ıslak mendil seçerken bebeğin cildinin bunları kabul edip etmediğine bakılır. Kaliteli, doğal ve katkısız ürünleri kullanmak bebeğin cildini her türlü cilt hastalıklarından korur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*