Böbrek Taşı Düşürmenin En Kolay Yolu

Daha çok erkeklerde görülen böbrek taşları, insanın canını ciddi anlamda yakan bir durumdur. Bu  acının tarifini yapan kadınlar;  doğum sancılarından çok daha kötü bir sancı çekildiği söylüyorlar. Kişinin gündelik hayatını çok olumsuz şekilde etkileyerek, kişinin hayatını çekilmez hale getiren  böbrek taşları ihmal edilmemesi gerek bir hastalık türü olup, tedavi edilmezse çok ciddi sorunlara yol açmaktadır.Böbrek taşı, Böbrek taşı ağrısı, böbrek taşı düşürmeböbrek taşı, böbrek taşı düşürme, böbrek taşı nasıl düşürülür

Böbreklerin görevi, vücutta zararlı olan atıkları tespit ederek bunları kandan süzmek  ve  idrar yoluyla dışarı atılmasını sağlamaktır. Böbreklerde tam olarak süzülemeyen zararlı atıklar burada birikim  yapar ve yavaş yavaş taşları oluşturur.  Böbreklerde meydana gelen taşlar bazen hiçbir belirti vermeksizim kendiliğinden sinsice ilerler ve büyümeye devam ederler. Bu hastalık  bazen birtakım belirtilerini vücut da  hissettirebilir. Bunları anlamak ve hemen tedavi sürecine başlamak gerekmektedir. Bu belirtiler  erken teşhis edilirse eğer taşlar vücutta fazla ilerlemeden düşürülür.  Ancak geç kalınırsa hem boyutları büyür hem de böbreklere ve  diğer organlara ciddi zararlar verebilir. Üreme sisteminin içinde yer alarak, idrarla küçük boyları rahatlıkla dışarı atılır. Ancak atılmadıkları taktirde çok ciddi  böbrek taşları ağrılarına neden olur.

Böbrek Taşları Belirtileri

Böbreklerde bazen keskin ağrı

Kanlı idrar

İdrar yaparken yanma ve ağrı hissedilmesi

Bulantı ve kimi zaman kusmalar

Ateş ve beraberinde titreme

İdrar renginin olduğundan daha fazla bulanık olması.

Böbrek taşlarının ciddi anlamda kişiye vermiş olduğu hem ruhsal hem de fiziksel rahatsızlık, doktor tedavisinin yanı sıra gündelik hayatta yapılan bazı bitkisel tedaviler ile de sonuçlanıyor.

Yapılması Gerekenler

Bol bol sıvı alın, özellikle su için. Günde en az 3 litre su içmeye özen gösterin.

Maden suyu içmeye çok dikkat edin günde ortalama 3 adet içebilirsiniz.

Mısır püskülünü kaynatıp onun suyunu için ciddi derecede böbrek çalıştırarak rahatlamanıza olanak sağlar.

Soğan suyu için yani bir soğanı kaynatın ve suyunu için. Kadınlarda ki hem kistleri söküyor hem de idrar söktürme özelliği olduğu için taşların düşmesini kolaylaştırıyor.

Sıvı bakımından zengin meyve ve sebzeleri bol bol tüketin. Özellikle kavun ve karpuz.

Çay ve çikolata türü böbreği yoran gıdalardan olabildiğince az tüketmeye çalışın. Bu şekilde kolayca küçük çaplı böbrek taşlarını düşürebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*