Bu Yaz Sıcak Geçecek

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yine güneş sıcaklığını hissettirmeye başladı. Zaman zaman günler hala bulutlu geçse de gölgede dahi havanın sıcaklığı hissedilir halde. Yapılan bazı açıklamalara göre bu yaz sıcağın geçen yaza göre daha hissedilir olacağı yönünde. Bu sebepten dolayı yaz için şimdiden önlem almaya başlayabilirsiniz. Tatile gidecekseniz suyu serin ve temiz olan bir yerleri tercih edebilir. Deniz yaz sıcağından korunmanın en güzel şeklidir. Vücut sağlığı açısından da psikolojik açıdan da denizin bir rahatlatıcılığı vardır. Çocukları olan bir aile iseniz mutlaka denizin de içinde bulunduğu bir tatil planı yapmalısınız.Yaz sıcakları, sıcaklardan korunma, sıcakları geride bırakma

Yazın sıcağından korunmak için ikinci bir yol olarak da evinizi serinletebilirsiniz. Klasik bir serinletici olarak vantilatör kullanabilir ya da bütçeniz izin veriyorsa klima kullanabilirsiniz. Klima bazı kişilerde bel ve boyun ağrısı yapabilmektedir. Eğer sizde de benzeri şekilde klima rahatsızlık veriyorsa su buharlı vantilatörleri tercih edebilirsiniz.

Gün içinde en azından birkaç defa duş alarak da vücudunuzun ateşini dengede tutabilirsiniz. Giyeceğiniz kıyafetler yaz sıcakları ile baş etmenizde oldukça yardımcı olacaktır. Eğer özel bir giyim tarzını benimsememişseniz (kapalı giyim vb.) olabildiğince açık kesim kıyafetler giyin ve renkleri mutlaka beyaz ve beyaza benzer şekilde açık tonlu renkler olsun. Koyu kıyafetler ışığı yansıtamadığı için kendi üzerinde biriktirirler ki bu da yaz sıcaklarında olmasını isteyeceğiniz en son şeydir.

Kendinize ait bir bahçeniz var ise yetişkinler için üretilmiş olan şişme veya prefabrik havuzlardan satın alabilirsiniz. Bahçe büyüklüğünüze göre farklı ebatlarda bulabileceğiniz havuzlardan yararlanarak yazın sıcaklarında keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Gün içinde kendi havuzunuzda yüzme keyfini yaşamak için katlanacağınız maddi ödeme 500 lira ile 2000 lira arasında değişmektedir. Yaklaşık olarak 4 kişinin aynı anda kullanabileceği bir havuzu 400 liraya alabilirsiniz. Tatile gitmeye zamanınız yok ise en azından birkaç saatlik boş vaktinizi bu havuzları kullanarak geçirebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*