CİLT TONUNU EŞİTLEMEK ÖNEMLİ

Güzellik anlayışı yıllar içinde değişse de kusursuz, parlak ve her yeri aynı tonda olan bir cilt her zaman birinci koşul olmuştur. Güneşin zararlı ışınlarına uzun süre maruz kalmak, genetik bozukluklar, ergenlikte çıkan sivilce ve aknelerin bıraktığı izlerin sebep olduğu cilt lekeleri zamanla geçse de olduğu yerde ton farklılıklarına neden olur. Kozmetik sektörü bu sorunu gidermek için her gün yeni leke kremi piyasaya sürse de sizin için doğru olan bunlar içerisinden doğal ve zararsız olanı bulmaktır.cilt tonunu eşitleme, cilt tonu nasıl eşitlenir, cilt tonunu eşitleme yollarıSebeplerine Bakacak Olursak

Cilt tonu eşitsizliklerinin ilk sebebine bakacak olursak genetik faktörler yer alır. Genetik kodlamalardaki hata melanosit adı verilen deri hücrelerinin yeterince sentez yapamaması ve gerektiği durumlarda yetersiz kalır ve cilt tonu eşitsizliği ortaya çıkar. Diğer bir sebep ise elbette güneşe uzun süre maruz kalmaktır. Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalan cilt kendini koruyamaz ve lekelenmeler meydana gelir.  Yine regl zamanı ortaya çıkan ya da ergenliğimizin bir parçası olan sivilce ve aknelerle oynandığı zaman geçse de iz bırakır. Bu izler zamanla kaybolmaz ve yüzümüzde koyu lekeler bırakır. Alınacak önlemlere bakacak olursak güneşten korunmak ilk ve en önemli kural olmakla beraber güneşe çıkılacağında koruyucu krem sürmek yapılacak en iyi şeydir.

 Cilt Tonu Eşitsizliği Ortaya Çıkmışsa

Ne kadar önlem alınsa da genetik yatkınlık ya da dışarıdaki bir çalışma ortamı güneşe maruz kalınmasına sebep olur. Bu gibi sebepler yüzünden cilt tonu eşitsizliği ortaya çıktığında ise doğal maskeler çoğu zaman iş görür. Eşitsizlik zaman içinde yok olacak durumda ise daha fazla oluşmasına engel olacak bir koruyucu krem buna engel olur. Ancak eşitsizlik ortaya çıkmış ise zamandan kazanmak ve hızlı sonuç almak için doğal içeriğe sahip, güzel kokan ve paraben içermeyen bir cilt tonu eşitleyen leke kremi de iyi sonuç almanıza yardımcı olur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*