Dijital Diş Hekimliğinin 7 Avantajı

Geleneksel meslek hekimliği uygulamalarının bilgisayar destekli tasarım ve imalata dönüştürülmesi anlamına gelen dijital diş hekimliği, özellikle eksik diş problemleri açısından büyük önem taşımaktadır. Eksik dişlerin tasarım ve imalatında dijital diş hekimliğinin her geçen gün daha popüler hale geldiğini belirten Anadolu Sağlık Merkezi Diş Hekimi Dr. Doğa Erginoğlu, “Oluşturulan diş dijital cihazın yazıcı kısmına gönderiliyor ve yazıcı bu tasarımı 3 boyutlu olarak oluşturuyor. Diş 10 dakikada istenilen renkte hazır seramik bloklardan yapılıyor, genellikle en az 1 hafta sürüyor ”dedi.diş hekimliği, dijital diş hekimliği, dijital diş hekimi nedir

Diş hekimliğinde geleneksel yöntemler yerine bilgisayar teknolojisini kullanarak destek almanın birçok faydasını vurgulayan Diş Hekimi Dr. Doğa Erginoğlu, dijital diş hekimliğinin 7 faydasını anlattı.

  1. Gün için mükemmel gülümseme

Ölçülen ve dijital ortama iletilen görüntüler sayesinde hasta ile birlikte dişlerin en uygun gülme çizgisi, rengi, uzunluğu ve şekli belirlenir. Bilgisayar destekli tasarım ve diş imalatı desteği sayesinde tüm dişler bir günde işlenip sabitlenebilir. Ayrıca ağız içerisine yansıtılan dişlerin görüntüleri ile hasta profilinin görüntüleri birleştirilerek işlem sonrası hastanın nasıl bir gülüş alacağını tahmin etmek mümkündür. Bu estetik tedavilerden memnuniyet düzeyini artırır.

  1. Zor hastalar için rahat süreç

Dijital diş hekimliğinde klasik yöntemle ölçü alınırken oluşan öğürme refleksi ve bulantı ortadan kalkar. Böylelikle en hassas kişiler için ölçümler kolaylıkla yapılabilmektedir.

3.10 dakikada porselen dişler

Boyutlandırılmış, gölgelenmiş ve tasarlanmış bir diş dijital yazıcı teknolojisi kullanılarak 10 dakikada üretilebilmektedir. +/- 25 mikron hassasiyetle 10 dakikada doğru sonuçlar veren bu teknoloji sayesinde diş ve diş etlerini uyumlu hale getirmek için çok daha iyi restorasyonlar yapılabilmektedir.

  1. sıfır hata, yüzde 100 eşleşme

Laboratuvar sorunları önlenir ve hata payı sıfıra indirilir.

  1. Yüksek teknolojili hibrit seramik

Dijital diş hekimliğinde kullanılan ileri teknoloji malzemeler sadece daha uzun süreli kullanım sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha uzun süre parlak kalan ve aşınmaya dirençli uygulamalar da sağlar.

  1. Cerrahi şablon ile implanttaki hata riski azaltılır.

Eksik veya kayıp dişleri yapay olarak yerine koymak için kullanılan dijital diş hekimliği, implant cerrahisinde kullanılmak üzere bir kılavuzun hazırlanmasında büyük önem taşımaktadır. En iyi işlevi ve estetik sonucu elde etmek için gereken hassas implant hizalaması, dijital diş hekimliği ile doğru ve doğru bir şekilde gerçekleştirilebilir.

  1. daha sağlıklı implantlar

Dijital diş hekimliğinin faydalarının özel implant abutmentlerde olduğu bir diğer alan. Dijital diş hekimliği, bireysel bir abutmentin (implantın üst kısmı, içinde görünen kısım) geleneksel uygulamasına kıyasla dolgunun yüksek stabilitesi, yan etkilerin ortadan kaldırılması, minimum mekanik komplikasyon riski, daha iyi estetik sonuçlar ve daha yüksek konfor gibi avantajlar sunar. ağız).

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*