Diş teli fiyatları neye göre belirlenir?

Diş teli fiyatları belirlenirken göz önünde alınan belli başlı sebepler vardır. Bu sebepler göz önünde bulundurulur ve Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından oluşturan liste kapsamında ücretlendirme yapılır.diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Fiyatlar belirlenirken, tedavi sürecinde kullanılacak olan malzemelerin maliyetleri hesaplanır. Bu sürecin başında dişleri çapraşık ya da herhangi ağız ve çene problemi bulunana kişi diş hekimine veya ortodontiste başvurur. Uzman kişi hastasından gerekli röntgenleri ve belgeleri ise hastasını muayene eder. Yapılan muayeneler sonucu bir ücret ortaya çıkar ve hastasından bunu talep eder. Tabii önceki süreçte yapılan muayenenin ve çekilen röntgenleri için belli bir ücret ödenir.

Diş teli fiyatları, hastanın mutluluğunu, ileri ki yaşlarındaki psikolojik olarak rahatlığını ve sağlığını düşündüğümüz zaman gözden çıkarabileceğimiz rakamlardır. Fakat tedavi görmek isteyen kişi maddi zorluklar yüzünden bunu ertelemek zorunda kalabiliyor. Ertelemelerin diğer sebepleri ise; metal diş tellerinin kötü bir görüntü oluşturduğunun düşünülmesi. Böyle düşünen hasta şeffaf diş tellerini veya görünmez diş tellerini tercih etmektedir. Bu da maddi açıdan zorluklara zorluk ekler. Bazı polikliniklerde 1.000 TL civarında diş teli tedavisi yapıldığı söylenmektedir. Ortalama bir fiyat alabilmek için hastaneler ile iletişime geçmek gereklidir. Ama belirtildiği gibi tam fiyat almak için öncellikle muayene olmak ve gerekli belgelerin, röntgenlerin diş hekimi tarafından incelenmesi gerekir.

Diş teli fiyatları, diş telini bir lüks gibi gösterir ama kişinin estetik kaygısı varsa ve diş çene yapısı hayatını zorlaştırıyorsa bu estetik kaygıdan çok psikolojik kaygıya dönüşür. Fiyat- verimlilik bakımından verimlilik oranı oldukça yüksektir.

Diş teli fiyatları tedavinin yapıldığı ile ve ilçelere göre değişir. Bu fiyatlar Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmiştir. Bu fiyat farklılıklarının sebebi il veya ilçenin ekonomi açısından yeterliliğine bağlıdır.

Sağlıklı dişler ve mutlu gülüşler için dişler çok önemlidir. Diş eti kanaması, diş ,çene ve  ağızda şekil bozuklukları, dişte iltihaplanmalar vb. herhangi bir ağız çevresi problemimiz olduğunda diş hekimlerine başvurmamız gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*