Doğal Cilt Temizleme Kremleri İşe Yarar Mı?

Cildimiz tüm vücudumuzu saran ve en büyük organımızdır. Ne yazık ki pek çoğumuz cildimiz için gereken bakım ve özeni göstermiyoruz. Söz konusu cildimiz olduğunda sadece güzel görünme kaygısı için değil sağlığımız için de endişe etmeliyiz. Bakımı ve temizliği ihmal edilmiş bir cilt, şehrin tozlu, dumanlı ve stresli ortamında kısa sürede sorunlu bir cilt halini alacaktır. Günlük hayatımızda cildimizin dış etkilere en çok maruz kalan kısmı yüzümüzdür. Bu sebeple gerek kozmetik gerekse doğal cilt temizleme ürünleri daha çok yüzümüz için üretilir ve kullanılırlar.doğal cilt temizliği, cilt temizleme ürünleri, cilt temizleme kremleriKozmetik ve Doğal Temizleyici Arasında Fark

Bir insanın cilt yapısını etkileyen bazı faktörler vardır. Bu faktörler, yaş, genetik, cilt bakımı ve psikolojik faktörlerdir. Düzenli cilt bakımı ve temizliği ile bu faktörlerin etkisini en az düzeye indirebiliriz. Cilt bakım ve temizliği için kullanılan ürünleri kozmetik ve doğal cilt temizleme ve bakım olarak iki gruba ayırabiliriz. Biz hanımlar cildimizde kullandığımız özellikle yüzümüzde kullandığımız far, rimel, fondöten gibi kimyasal malzemelerin zararlı etkilerini, yine kimyasal temizleyiciler ile gidermeye çalışıyoruz, Peki bu ürünler işe yarıyor mu? Yaradığı konusunda çok reklam yapılıyor ama söyledikleri kadar işe yarasa her gün farklı ürünler piyasaya sürülmezdi diye düşünmemek elde değil. Kozmetik ürünlerin hem yazdığımız sebeplerden hem de pahalı olması, hem de bazı ciltlerde alerjik etkiler yapıyor olması kadınları doğal ürünleri kullanmaya yöneltiyor. Tabi doğal ürünleri kullanırken her şeyi birbiri ile karıştırıp rastgele kullanmamak gerekiyor. Bu işin uzmanlarının önerdiği reçetelerden cildimize uygun olanları kullanmak gerekiyor. Doğal cilt temizleme ürünleri doğru kullanıldığında kozmetik ürünlere göre daha faydalı, cilde zarar vermiyor ve gerçekten işe yarıyor.

Doğal Cilt Temizliği Önerileri

Bu kadar doğallıktan bahsetmişken sizler için doğal cilt temizleme reçetesi önerisi. Tüm cilt tipleri için uygulayabileceğiniz yoğurtlu ballı temizleme kremi 3 çorba kaşığı bal(ısıtarak eritin). 16 çorba kaşığı yoğurt ve 5 çorba kaşığı mürver çiçeği(aktarlardan bulabilirsiniz).yoğurt ve mürveri hafif ateşte yarım saat kaynatın.5 saat beklettikten sonra süzün ve içine balı ilave edin iyice karıştırıp kavanoza koyun. İyice karıştırın. kreme batırdığınız pamuk ile cildinizi temizleyin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*