DOĞUM FOTOĞRAFINDA ÖNEMLİ NOKTALAR NELERDİR?

Aileler doğum anlarını fotoğraflaştırarak belgelendirip ölümsüzleştirmek isterler. Anıları ölümsüzleştirmenin en iyi yolu da elbette ki fotoğraflardır. Doğum fotoğrafları da son zamanlarda hızla gelişen bir meslek dalının ürünleri olarak karşımıza çıkmakta ve de ailelere doğum anlarını belgelendirme şansı vermektedir.doğum fotoğrafında önemli noktalar, doğum fotoğrafı çekimi, doğum fotoğrafı çekimi yaptırma

Her ne kadar amacı anıları ölümsüzleştirmek ve ilerleyen yıllar içerisinde de anıların canlı kalmasını sağlamak olsa da doğum fotoğraflarının amacına ulaşması, fotoğrafı çeken kişinin ne kadar yetenekli ve de ne kadar uzman oluşuyla yakından alakalıdır. Her şeyden önce aileler seçtikleri fotoğrafçıdan emin olmalıdırlar. İyice araştırılmadan rastgele seçilmiş bir fotoğrafçı, geriye alınamayacak ve telafisi yapılamayacak bir an olan doğum anının fotoğraflanmasında çeşitli pişmanlıkların yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle fotoğrafçıların son derece profesyonel olması ve de teknik açıdan oldukça gelişmiş ekipmana sahip olması önemli bir noktadır.

Doğum fotoğrafında önemli olan diğer hususlardan birisi de fotoğrafçının, ortamın doğallığına müdahale etmemesidir. Örneğin ameliyathanede çekilen fotoğraflarda, fotoğrafçı kesinlikle poz verdirmekten ve de müdahale etekten kaçınmalı; onun yerine doğal pozları tercih etmelidir. Çünkü böyle bir anda anneye poz verdirmeye çalışmak sinir bozucu ve de rahatsız edici bir davranış olacaktır. Diğer yandan doğum öncesi veya doğum sonrası fotoğrafları da istendiyse burada poz verdirmekte bir sakınca yoktur. Anne iyileşip de kendi odasına çıktığında ve de bebek de getirildiğinde fotoğrafçının profesyonelliği, verdirdiği pozlarla ortaya çıkacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*