Evde Spor Önerileri

Sonbaharın gelip çatmasıyla soğuyan havalar yüzünde aktivite oranımız hayli düşüyor. Evden çıkmadan da hareketli bir yaşama göz kırparak enerjimizi doruklara taşıyabiliriz. Evde de yapabileceğimizi spor aktivitelerini detaylı incelemeye hazır mısınız?evde spor, spor önerileri, evde aerobic

Aerobic

90larda hayatımıza hızlı bir biçimde giren aerobic 90ların sonuyla biten tayt modası ile aynı hızda kayboldu. E tayt modası tekrar geldiğine göre, aerobic için ne duruyoruz. Dans ve jimlastik hareketlerini birleştiren bu egzersiz programı sayesinde 75 kg bir kadının saatte 550 kcal yakması mümkün. İnternet üzerinden pek çok aerobic videosu bulmanız mümkün. Nostalji zamanı.

Plates

Özellikle 2010’lardan beri popüler olan plates sayesinde esnek ve güçlü bir bedene sahip olmanız mümkün. Kitaplarını, egzersiz CDlerini ve setlerini piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz plates ile bir saatte 473 kcal yakmanız mümkün.

Yoga

Bir felsefi öğreti olmanın yanı sıra bedensel hareketleri de içeren yoganın pek çok türünü ev koşullarında da uygulamanız mümkün. Daha konforlu bir egzersiz süreci için yoga matına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun dışında tek gereken sakin bir müzik ve bedeniniz. Bu egzersizle saatte 400 kcal yakabilirsiniz. Üstelik bonus olarak ruhsal dinginlik de içerir.

Yürüyüş

Eğer egzersiz için bütçenizde bir miktar para ayırdıysanız, koşu bandı bedeniniz için yapabileceğiniz en etkili yatırım olabilir. Evinizin konforundan ayrılmadan yapacağınız yürüyüş sayesinde saatte 270 kcal yakabilirsiniz. Eğer sınırlarınızı biraz zorlamak isterseniz bir saatlik hafif tempolu koşu sayesinde 800 kcalden kurtulmanız mümkün.

Kültür Fizik Hareketleri

Okul çağlarında, beden eğitimi derslerinden hatırladığınız bir kaç hareket sayesinde bedeninizi güçlendirmeniz mümkün. İnternet üzerinden ısınma hareketleri, mekik, şınav, kendi ağırlığınızla yapabileceğiniz fitness egzersizleri ile kas kitlenizi arttırarak form tutabilirsiniz. Üstelik 0 maliyetle.

Zumba

Son dönemlerin popüler akımlarından biri de zumba. Dans ile kardiyo hareketlerinin birleşmesiyle oluşan bu egzersiz programıyla ilgili video ve  ipuçlarını ise internet üzerinden bulabilirsiniz. Bir saatte 900 kcal yaktıran bu egzersiz programı sayesinde çok hızlı bir biçimde form tutabilirsiniz.

Oryantal

Biraz da alaturka takılalım. Eğlenceli figürleriyle çocukluğumuzdan beri aşina olduğumuz bu dansın yüksek kalori yaktırma etkisi de mevcut. Bir saatte 700 kcale kadar yakabileceğiniz bu egzersizin keyfinizi de yerine getireceği kesin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*