Evdeki Sorunlara Alternatif Çözümler

Günlük yaşantımızda sık sık karşılaştığımız sorunların aslında çok kolay ve pratik çözümleri var. İllaki özel aletlere gerek yok evdeki malzemelerinizi çok amaçlı kullanabilirsiniz. Sirkenin ev temizliğindeki yeri tartışılamaz. Sirkeyi birde kirli fırçalarınızı temizlerken denemelisiniz. Ayakkabılarınızı parlatmak için ayakkabı parlatıcınız yok ise elleriniz için kullandığınız losyonu kullanabilirsiniz. Diş sararması herkesin en büyük sorunudur. Dişleri beyazlatmak için her yolu deneyen çok insan var. Kolay, masrafsız ve pratik bir diş beyazlatma yöntemi de karbonat kullanarak diş fırçalamak. Karbonatla kısa sürede dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. evdeki sorunlar, evdeki sorunlara çözüm, pratik ev çözümler

Yazları kabus olan sinek ısırıkları için asprini suda çözdürdükten sonra sineğin ısırdığı bölgeye sürebilirsiniz. Bal bir çok toplumda bakterileri öldürdüğü gerekçesi ile yaraları iyileştirmek için kullanılıyor. Gümüşleriniz karardı ve dışarı çıkmak istemiyorsunuz. O zaman size muz kabuğunu denemenizi öneriyoruz. Muz kabuğu ile gümüş olan takılarınızı ovalayıp eski parlaklığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Böylece hem masraf yapmamış olursunuz hem de vakit harcamamış olursunuz. Siğilleriniz görüntü açısından rahatsız edicidir. Kaşıntısı da cabası. Kendinize çay demlediğiniz zaman poşetini atmayın. Siğiliniz var ise 15er dakika boyunca 3 kez bu kullanılmış çay poşetini siğilin üstünde bekletmeniz siğilin iyileşmesinde etkili olacaktır. Lavabonuzu temizlemek için diş macunu kullanabilirsiniz. Ayrıca sarımsak kokusunu çıkarmak içinde macun ile ellerinizi ovarsanız bu kokudan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.
Lavabonuz tıkandığında eğer lavabo açıcınız yok ise yine evdeki malzemelerden yararlanarak lavabonuzu açabilirsiniz. Önce lavaboya bir bardak karbonatı dökün. Ardından bir miktar beyaz sirke dökün ve kısa süre bekledikten sonra 2 litre kaynak suyu lavabonuza dökün ve lavabonuz kullanıma hazır.

Çıkaramadığınız lekeler için oksijenli su kullanabilirsiniz. Lekenin üzerine dökebilirsiniz ya da başka bir beze dökerek lekeyi çıkarmayı deneyebilirsiniz. Evinizdeki elektronik eşyalar için ayrı ayrı işlem yapmanıza gerek yok. Yani bezi alıp ıslatmanıza gerek yok bunun için bebekler için özel olan ıslak mendilleri kullanabilirsiniz. Çay poşeti harika bir koku alıcıdır. Buzdolabınız kötü kokuyor ise hemen bir kavanozun içine bir poşet sallama çay atın ve dolaba koyun kısa sürede kötü kokuların yok olduğunu göreceksiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*