Fazla Kilo ve Sağlık Sorunları

Çok zayıf olmak nasıl bir insan vücudu için sorun ise çok fazla kilolu da olmak yine hem ağlık açısından hem de güzel bir görünüm açısında sorun olmuştur. Fazla kilo sağlık sorunları da devamında getiren bir durumdur. Fazla kilolu insanların kalp hastalıklarına buna kalp krizi de dahil, solunum sistemi hastalıklarına, kanser türlerinden bazılarına, çeşitli eklem ağrılarına ve en önemlisi de psikolojik olarak bireyin zarar görmesine depresyon veya çeşitli psikolojik hastalılara sebebiyet verir. Her zaman formda bir bünye, size hem özgüven hem de sağlıklı bir yaşamın anahtarını sunacaktır.fazla kilo, kilolardan kurtulma, kilo verme

Sağlıklı Zayıflama Yolları

İnternet reklamlarında, çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde veya televizyonlar programlarında gördüğünüz birçok zayıflama reklamları var ve bunlar zayıflamak isteyen kişilerin oldukça ilgisini çekmektedir. Peki, bunlar ne kadar sağlıklı veya ileriye dönük bir tavsiye midir? Sağlıklı zayıflamak reklamlarda gösterilenler gibi 1 hafta da veya 5-6 günde olabilecek bir durum değildir. Zayıflamak kişinin zamanını olan ve bir şeylerden fedakârlık etmesini gerektiren bir konudur.  Sağlıklı bir şekilde kilo vermek adım adım olan bir şeydir. Örneğin; günde 3000 kalori alan bir kişi ertesi gün bunun hepsini keserek yemek yememe veya çok çok az gibi bir duruma düşerse vücut sağlığı tehlikeye girebilir. 3000 kalori 2500 olur ve git gide azalarak olması gereken duruma düşer.

Psikolojik Olarak Kilo Vermek

Kilo birçok insanın karşılaşabileceği bir sorundur. Önemli olan bu sorunun üstesinden gelinebileceğinin ve bu durumun çözümsüz olmadığını bilmektir. Kilolarından şikâyetçi olan bir birey sadece şikayetle kalıyorsa bir çaba göstermiyorsa bu sorunu çözmek zorlaşır ya da yine aynı şekilde sırf zayıflamakla uğraşmak istemediği için halinden memnun gibi davranması bu işi çözmez. Kişinin öncelikle psikolojik olarak da kendini zayıflama hazır hissetmesi gerekmektedir. Birey zaten zayıflama işini beyninde hallederse, zayıflayacağını kendine kabul ettirirse vücut otomatik olarak beynin talimatına uyarak zayıflamak için çaba gösterir. Bura da önemli olan kişinin kendine uygun bir zayıflama yolu seçmesi ve bunu beynine kabul ettirmesidir. Bu konuda azim ve kararlılık gösterirse de istediği şekilde kolayca kilolarından kurtulabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*