Göğüs büyütme estetiği

Göğüs büyütme ameliyatı halk arasında göğüs silikon ve  ya göğüs protez ameliyatı olarak da bilinen göğüs hacmini büyütme ameliyatıdır. Bazı kadınlar göğüs hacimlerini beğenmedikleri için göğüs büyütme estetiği yaptırmak istemektedirler. Tabi ki göğüs büyütme estetiği süreci bulunmaktadır. İlk olarak bu ameliyatı düşünen bir kişi bir plastik cerraha danışmalıdır. Sonraki süreçler şu şekilde devam eder.göğüs estetiği yaptırma, göğüs estetiği kaç beden büyütür, estetik ile göğüs büyütmeGöğüs büyütme estetiği nasıl olmaktadır

Öncelikle başvurduğunuz doktor tarafından muayene edilirsiniz. Sonra ise doktorunuz ile konulacak protezin boyutuna, şekline ve yerleştirme yerine karar verirsiniz. Ameliyatınız ise genel anestezi altında yapılmaktadır ve 1,5-2 saat sürmektedir. Hastane de bir gün misafir edilebilirsiniz. Ameliyattan sonra 3 gün boyunca sırt üstü ve ya kalçadan 30-45 derece eğimli olarak yatmanız tercih edilmektedir. 5 gün boyunca ağızdan alınan antibiyotik kullanabilirsiniz. Ameliyattan sonra 3. Günde duş alabilirsiniz. İlk gün pansumanınız yapılır ve alınması gereken dikişleriniz bulunmamaktadır. Özellikle ilk hafta aşırı kol hareketlerinden uzak durulmalıdır. Bunun sebebi protezin yerinden oynayabilecek olmasıdır. Genellikle fazla ağrısı olmaz eğer olursa basit ağrı kesiciler ile kontrol edilebilecek ağrılar olur. Ameliyat sonrasında ilk dönemlerde göğüslerinizde gerginlik hissedebilirsiniz fakat ilerleyen zamanlarda bu durum geçecektir. Yaklaşık 3 ay sonra ödemin geçmesi ile ilk büyüklüğünden yaklaşık %10-20 daha büyük göğüslere sahip olacaksınız. Göğüs büyütme estetiği süreci bu şekilde olmaktadır. Her ameliyatta az da olsa risk vardır. Peki, göğüs büyütme operasyonu risklimidir.

Göğüs büyütme operasyonunda risk var mıdır

En çok merak edilen bir durum da meme protezlerinin patlama korkusudur. Meme protezlerinin patlaması çok düşük bir ihtimal. Patlamadan çok, kesici ve delici alet ile zarar görürler. Bu durumda da dışarıya bir sıvı akmak sadece küçük bir delik oluşur. Meme protezleri doğumdan sonra emzirme için engel olabilecek bir durum teşkil etmemektedir. Bu konuda bir çok araştırma yapılmış fakat meme protezlerinin dünyada görülen hastalıklara sebep olduğuna dair sabit bir kanıt bulunmamaktadır. Silikon insan vücudu için bilinen en az alerjik maddelerden birisidir bu yüzden alerjik reaksiyon oluşturması beklenmemektedir.

Göğüs büyütme ameliyatı iyileşme süreci ne kadardır

Ameliyat sonrası 3. Gün duş alabileceksiniz. Ameliyattan sonra 1 gün hastane de misafir edilebilirsiniz. 3 gün boyunca sırt üstü yazmanız önerilecektir. İlk gün pansumanınız yapılır ve alınması gereken dikişiniz bulunmamaktadır. Doktorunuz sizin iyileşmeniz için size uygun bir program verecektir. İyi bir iyileşme için aktiviteden kaçınmanız ve kollarınızı fazla yukarı çıkarmaktan kaçınmalısınız. Normal aktivitelerinize devam etme süreniz ne kadar hızlı iyileştiğinize ve kendinizi nasıl hissettiğinize bağlıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*