Göğüs büyütme yapmak mantıklı mı?

Meme büyütme estetiğinin fiyatları silikon maliyetine göre değişkenlik gösterir. Farklı tip silikon protezler bulunuyor. Bunlar sonradan sıvı basmalı damla silikon gibi oldukça fazla alternatif sunulur. Bunların hangisinin uygun olacağına muayene sonrası doktor karar vermektedir. Göğüs büyütme ameliyatının maliyetini belirler ve göğüs büyütme fiyatı ortaya çıkarmaktadır. Göğüs büyütmek kişilerin gereklilik ve isteğine göre mantıklı olmaktadır.

Silikon Protezler Bakım ya da Kontrol Gerektirir mi?

Takılan meme silikonu belirli aralıklar ile göğüs büyütme ameliyatından sonra bakım ya da kontrol gerektirmiyor. Ama 10 sene sonra bir kontrol edilmesi gerekir. Bazı durumlarda silikonu vücut kabul etmeyebilir. Bazen onu yabancı bir cisim olarak kabul ederek, vücuttan atmaya çalıştığı bile olabilir. Ama tedavisi vardır. Meme silikonları ömürlüklerdir. Yıpranma ya da aşırı sıkma sonucu sönmez veya patlama yaşanmaz. Sağlamdırlar içi akmaya sebebiyet vermez. Meme ölçüsünde sapma veya ilerde eksilme gibi sorunlar yaşatmaz ve asimetriyi daima korumaktadır.göğüs nasıl büyütülür, göğüs büyütme operasyonu, göğüs büyütme ameliyatıMeme Büyütme Sonrası İz Olur mu?

Genelde göğüs büyütme ameliyatının eğer koltuk altından yerleştirilmesi planlanmış ise, koltuk altında kimsenin göremeyeceği bir kısımda minik de olsa bir iz kalabilir. Ama bu kimse tarafından ne görülür ne de fark edilecek boyuttadır. Belli belirsiz iz bulunur. Meme başından ya da altından kas dokusunun altına yerleştirilerek yapılan işlemlerde ise, yine meme başında minik bir iz kalır. Zaten cerrahi ameliyatlarda eğer vücuda neşter değiyor ise, orda mutlaka az da olsa bir ameliyat izi kalmaktadır. Ama dediğimiz gibi belli belirsiz olur. Esmer tenli kadınlarda hiç fark edilmez.

Ameliyat Sonrası Memede Hissizlik Oluşur mu?

Bu çok görülen bir durum olmasa da, karşılaşılan bir durumlardandır. Hissizlik meme protezi yerleştirilirken sinirlerin zedelenmesi ile oluşur. Bunun ihtimali %1′ dir. Eğer ki, ameliyat sonrasında memede hissizlik meydana gelmiş ise, bu bir sene içinde kendiliğinden düzelmektedir. Ama düzelmediği durumlar az da olsa görülebiliyor.

Meme Silikonlarının Vücuda Zararı Olur Mu?

Meme silikonları vücudun kabul ettiği maddelerden oluşmaktadır. Çok yüksek oranda sorun çıkartmıyorlar. Bazı durumlarda vücudun silikonu yabancı madde kabul etmesi ile eritme ve vücuttan atma isteği ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda uzman doktorlar durumun gerektirdiği yöntemi uygulamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*