Göğüs Dikleştirme Ameliyat Teknikleri

Göğüs dikleştirme ameliyatı olmaya karar verdiyseniz size öncelikle göğüs estetiği muayenesi yapılır. Bu muayene sırasında göğüslerinizdeki sarkıklık derecesi kontrol edilir ve en iyi sonucu alabilmek için yapılması uygun ameliyat tipine karar verilir. Ameliyatta uygulanacak kesiler bu tipe göre yapılır.göğüs dikleştirme, göğüs dikleştirme ameliyatı, göğüs dikleştirme ameliyatı öncesi

Ameliyat teknikleri göğüslerdeki sarkıklığın derecesine göre farklılık gösterir:

Hafif derecede sarkık göğüslerin düzetilmesi için iki farklı operasyon tipi arasından seçim yapılır: Hangisinin daha uygun olduğuna karar vermek için göğüslerinizin büyüklüğüne bakılır. Eğer göğüsleriniz normal bir büyüklüğe sahipse toparlama operasyonunda göğüs başının daha yukarı gelmesi için bu bölgenin üst yarısından hilal biçiminde veya etrafından çepeçevre olacak şekilde bir miktar deri dışarı çıkartılır. Bu operasyon sonrası göğüs başının çevresinde çok silik bir ameliyat izi kalır. Eğer göğüsleriniz küçük ve hafif sarkık bir durumda ise ve aynı zamanda büyütme ihtiyacı duyuluyorsa, hem büyütme hem de göğüs dikleştirme damla şekilli anatomik silikonlar sayesinde aynı anda yapılır. Silikon takımı, göğüs dikleştirme operasyonunda göğüs başının kenarından yapılması gereken kesinin içinden yerleştirilir. Böylece daha dolgun, daha dik ve diri göğüsler ortaya çıkar.

Orta ve ileri derece sarkık göğüsler içinse uygulanacak yol farklıdır. Bu operasyonda göğüs başının etrafından fazlalık derilerin çıkartılmasının yanında göğüs başının altındaki asıl sarkık kısım da toparlanır. Bu kısmın toparlanmasını sağlamak için göğüs başının alt kenarından aşağıya doğru yer alan deri fazlalıkları çıkarılır. Bölgede yer alan dokuları yukarı çıkarabilmek içinse bu dokular kendi içinde katlanarak iç dikişlerle askılanır.

İdeal göğüs estetiğine kavuşabilmek adına göğüslere dolgunluk kazandırılması da talep edilebilir. Bu durumda göğüs içine silikon yerleştirilebilir. Dokulara istenen şekil verildikten sonra ilk adımda fazlalık kısımları çıkartılan deri kenarları dikilerek kapatılır. Bu işlem yapıldıktan sonra göğüs başında çepeçevre ameliyat izine ek olarak aşağı doğru uzanan 4-5 cmlik dikey bir iz daha meydana çıkar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*