Hangi Bilgisayar Markası Daha İyi?

Yeni bir bilgisayar alma niyetine girenlerin ilk aklına gelen sorulardan bir tanesi hangi bilgisayar markasının iyi olduğudur. Aslına bakarsanız şu marka iyidir bu marka kötüdür demek pek de doğru değildir. Bir bilgisayarın iyi veya kötü olduğunu donanım ve yazılımsal özelliklerine bakarak söylemek biraz daha doğru olacaktır. Tabii bu şekilde bir ürünü değerlendirirken de yine bu ürünü kullanarak kişinin kullanım amacı ön plana çıkacaktır. Standart bir ev tipi kullanıcı için x bilgisayarı çok güzel bir ürün iken bir mühendis için çok kötü bir bilgisayar olabilir. Bu nedenle bir bilgisayarı değerlendirirken markasına göre değil ihtiyaçlara ne kadar cevap verebildiğine, ne kadar dayanıklı olduğuna ve elbette olmazsa olmaz bir önemli nokta olarak fiyatına göre değerlendirmek gerekir.En iyi bilgisayar, iyi bilgisayar markaları, bilgisayar markaları

Dell, HP, Acer, Casper vb. gibi adını bildiğiniz markaları bilgisayar alırken tercih edebilirsiniz. Bu markaların Türkiye çapında geniş servis ağları mevcuttur. Yeni aldığınız üründe herhangi bir sorun oluşması halinde garanti kapsamında tamir ve bakımlarının yapılmasını istediğinizde kolayca size en yakın servis ile iletişime geçip sorunlarınıza çözüm üretilmesini isteyebilirsiniz. Ancak adını hiç duymadığınız, henüz piyasaya girmeye çalışan ve yaygın servis ağı bulunmayan bir cihaz satın alırsanız ve sorun yaşarsanız çözüme ulaşmanız oldukça zahmetli olacaktır. Bu sebepten dolayı her zaman için bilindik markalara yönelmeniz daha iyi olacaktır.

Donanım açısından bir bilgisayarı ele alacak olursak en iyi bilgisayar ihtiyaçlara cevap verebilen bilgisayardır diyebiliriz. Ekran kartının boyutu, hard diskinin kapasitesi, ram düzeyi, ekranın görüntü çözünürlüğü sizi tatmin edecek düzeyde ise böyle bir ürün bulduğunuzda hiç düşünmeden satın alabilirsiniz. İşlemcinin kalitesi, ekran kartının özellikleri ve ram kapasitesi bir bilgisayarın bilgisayar olmasını sağlayan parçalardır. Bu parçalar iyi ise o ürün iyidir demektir. Yeni bir bilgisayar satın alırken mutlaka bu noktaya dikkat edin.

Laptop satın alacaksanız mutlaka kasanın dayanıklı malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edin. Çünkü laptop birçok yere götürülen bir cihazdır ve darbelere maruz kalma riski vardır. Kasası ne akdar dayanıklı ise laptop o kadar uzun ömürlü olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*