Hayıt Tohumu İle Tüylenme ve Vücut Kıllarını Dökme

Kadınlar için özellikle hangi yaşta olursa olsun hayıt tohumu, faydaları açısından oldukça büyük öneme sahip bitkisel bir çözümdür. Hangi hastalıklara hayıt tohumu iyi gelir derseniz; özellikle baş ağrısı, yüksek ateş, gaz sorunu, kadınlarda idrar yolu rahatsızlıkları ve ayrıca hormononal kadın rahatsızlıklarını tedavi edici etkiye sahiptir. Bununla da hayıt tohumunun faydaları sınırlı kalmaz. Özellikle de adet dönemi sinirlilik ve stres durumlarını yatıştırıcı özellikler taşır. Adet öncesinde adet düzensizlikleri, adet öncesi sancıları ve krampları, menopoz depresyonu gibi değişik türde kadınlara özel sorunlar da hayıt tohumu ile tedavi edilebilir. Hem erkeklere hem de kadınlara hayıt tohumu faydalı olduğu için iki başlık altında inceleyebiliriz.hayıt tohumu ile tüy dökme, hayıt tohumu ile kıl dökme, hayıt tohumlarının faydaları

Kadınlar için faydaları;

–       Hipofiz bezini hayıt tohumu tetikleyerek kadınlık hormonlarının dengelenmesini sağlar. doğal yöntemlerle kadınlık hormonlarını düzenlediği için hiçbir yan etkisi yoktur. Yan etkiler, sentetik hormon tedavisi gören kadınlarda görülebilir.

–       Adet stresi ve gerginliğine hayıt tohumu iyi gelir. Bu tür sorunu olan kadınlarda hayıt tohumu etkisini 2 hafta içinde gösterir. 3 ay kullanılarak daha iyi sonuçlar alınabilir.

–       Adet düzensizliklerini hayıt tohumu giderir. Az ya da çok kanama olması, ağır ya da sancılı geçmesini düzelterek, düzene sokar.

–       Aynı zamanda hayıt tohumu hem kadınlarda cinsel istek arttırıcı hem de cinsel istek azaltıcı özelliğe sahiptir. Yani çok fazla ise cinselliğiniz azaltır, az ise çoğaltır.

–       Yumurtlama periyodunu hayıt tohumu düzenler, hamile kalma şansını arttırır.

–       Doğum kontrol hapı kullanımına son verdikten sonra hayıt tohumu tekrar vücudun doğal dengesine dönmesine yardımcı olur.

–       Hem erkeklerde hem de kadınlardaki hormon dengesizliğinden kaynaklanan (tüylenme) kıllanma ve sivilcelere için de hayıt tohumu tedavi edici özellik taşır.

–       Hayıt meyvesi, doğumdan sonraki ilk iki hafta içinde alındığında belirgin derecede anne sütünün artmasını sağlar.

Erkeklere faydaları;

–       Cinsel isteğin erkeklerde hayıt tohumu artmasına neden olur.

–       Erkeklerde hayıt tohumu, depresyona bağlı iktidarsızlık durumlarında kullanılır.

Kullanımı: Hayıt tohumu yarım çay kaşığı alınır, ezilir. Yarım çay kaşığı ezilmiş hayıt tohumu, 1 su bardağı suya atılır ve kaynatılır. 10-15 dk kadar demlendikten sonra süzülerek, ılık ılık içilir.

Hazır hayıt çayı da 1 sallama çaydan 1 fincan sıcak suyun içine atılarak 5 dk bekletilir ve içilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*