iPhone 7 Türkiye’de

Apple markasının yeni amiral gemisi olan iPhone 7 çıkış tarihi bile çok fazla merakla beklenen ve dedikodulara sahne olan bir telefon oldu. Teknoloji gündemini uzun süre meşgul eden ve sızıntılarla yetinmeye çalışan apple hayranları sonunda çıkan yeni ürünün özelliklerini öğrenebilme imkanını bulabildiler. Yapılan tanıtım etkinliğiyle hayranlarının sorularını yanıtlayan firma özelliklerini çıkış tarihini ve fiyatını belirten açıklamaları yaptılar. Arka kamerasında çıkıntılı bir tasarım görülen modelde 6s’e göre biraz daha büyük görünüyor. Apple müşterisi her zaman özeldir ve telefon özellikleri de başka telefonlarla pek kıyas edilemeyecek kaliteye sahiptir. Kullanıcıları zaten belirli olan apple kitlesine özel ürünleri sunarken teknolojinin tüm imkanlarını kullanmaktan hiçbir zaman geri durmuyor.iphone 7, apple iphone, iphone 7 çıkış tarihi

iPhone 7 Özellikleri

uzun süredir merakla beklenen telefonda en dikkat çekici özellik kulaklık girişinin lightning girişi üzerinden yapılacak olmasıdır. İphone 7 model kulaklık girişi lightning girişi ile kulaklığa bağlanacak ayrıca çift stereo hoparlör ile birlikte daha iyi bir ses deneyimi sunmayı hedeflediklerini belirtmekteler. Ayrıca suya ve toza dayanıklılığı sertifikalanmış olan iPhone’da bu modelde de aynı garanti mevcut. Çift kameraya sahip modelde geniş açılı fotoğraf çekilmesinin önünü amaçlamış ve fotoğraf severlere bir ayrıcalık sunmayı hedeflemişlerdir. İOS 10 işletim sistemine sahip telefonun arka kamerası 12 Mp ön kamerası 7 Mp depolama seçenekleri ise 32/128/256 Gb olarak sunulmaktadır.

iPhone 7 Fiyatı

merakla beklenen modelin çıkışı hayranlarını hayli sevindirmiş görünüyor. Pek çok sızıntı haberlerine sahne olan model çıkış tarihi olsun fiyatı olsun özellikleri olsun herkesin ilgi odağı haline geldi. 32 Gb olarak belirlenen iPhone 7 Çıkış modeli depolama seçeneğini başlangıç modeli olarak kullanıma sunacağını kesin olarak belirmişse de fiyatı konusunda net bilgi vermedi. Özel hayran kitlesine sahip markanın ülkemizdeki başlangıç fiyatı 3800 tl civarında listede yerini almış görünüyor. Bir modelden farklı modeller ortaya çıkaran firma kullanıcılarına farklı tercihleri sunmayı hedeflemekte ve hayran kitlesini hayal kırıklığına uğratmaksızın istedikleri seçimleri yapabilmeleri için fırsat tanımaktadır. Hayranları zaten fiyatı ne olursa olsun piyasaya düştüğü andan itibaren satın alım için ön talep başvurularını da yapmış gibi görünüyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*