Karın Germe Ameliyatı Nedir Ve Neden Yapılır?

KARIN GERME AMELİYATI NE DEMEKTİR?

Bütün kadınlar her anlamda estetik güzelliği yakalayarak etrafını etkilemek isterler. Gelişen teknoloji ile birlikte geliştirilen sağlık sistemleri ile artık herkes istediği görüntüye kavuşabilmektedir. Aşırı kilo alma ve verme, hamilelik ve doğum dönemleri, diyet ile egzersiz sonucu bunlara cevap vermeyen karın derisi sarkıklığı karın bölgesinin bozulmasına sebep olabilmektedir.karın germe, karın germe estetiği, karın germe estetiği sıklığı

 Bu değişiklikler genelde karında çatlakların oluşması, karın derisinin sarkması, karın kaslarının bozulması ve yağ birikimlerinin oluşması olarak karşıya çıkmaktadır. Yapılacak olan karın germe ameliyatı ise bu sorunların ortadan kalması için uygulanmaktadır. Karın germe ameliyatında karnın ön tarafında yer alan fazla yağlar ve sarkık deri alındığı için, zayıf olan karın kasları gerilir ve sağlamlaşır. Bu ameliyat kilo vermek ve zayıflatmak için yapılmamaktadır.

 KARIN GERME AMELİYATI NE ZAMAN UYGULANIR?

 Karın germe operasyonu ile karnın tüm bölümündeki ve bel kısmındaki fazla yağlar alınmaktadır. Ayrıca göbek altındaki cilt fazlası da çıkarılmaktadır. Bu sayede karın çevresindeki gevşeyen kaslar gerginleşerek gençleştirilip şekillendirilir. Bu ameliyat sayesinde karındaki şiş görüntü gitmektedir. Bu etki ile belinde incelmesi sağlanmaktadır.

 Hastanın durumuna bakılarak tam karın germe ameliyatı ya da mini karın germe ameliyatı uygulanmaktadır. Tam karın germe yöntemi, doğum yaparak çok fazla kilo alıp verenlerde uygulanmaktadır. Hastanın göbek deliğinin üst kısmında bazen deri fazlası olabilmektedir. Bu kişiler normal olarak oturduklarında göbek deliğinin alt kısmında bir kat oluşması durumunda tam karın germe ameliyatı uygulanır. Deri ve yağ fazlası yalnızca göbeğin alt kısmında toplanmışsa mini karın germe ameliyatı uygulanır.

 KARIN GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

 Tam karın germe operasyonunda deri altında fazla miktarda yağ depolanması tespit edilirse ilk olarak tüm karın ve bölgesine liposuction yapılır. Daha sonra karnın alt kısmında yer alan iki kasık kemiği arasına kesi yapılmaktadır. Bu kesi yardımı ile karnın derisi göğüs kemiğine kadar karnın duvarından kaldırılmaktadır. Bu sayede göbek deliği ciltten ayrılır. Gevşemiş bir şekilde olan karın kasları birbirine dikilerek karnın duvarı iyice sıkılaştırılır. Gerektiği zamanlarda kasık bölgesi ile üst uyluk bölgesi de gerilerek sıkıştırılabilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*