Karın Germe İşlemi Yapımı

Karın germe operasyonları özellikle karın bölgesinde görülen ve bölgesel olarak yağlanma sorunları yaşayan erkekler ve kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Estetik karın germe operasyonlarının sağlık unsurlarını ön planda tutan, yetenekli, bilgili ve dikkatli cerrahlar tarafından yapılmasıyla başarı oranı artmaktadır. Karın germenin detayları hakkındaki bilgiler uzman cerrahlar tarafından ameliyat öncesi ve sonrasında hastalara bildirilmektedir.karın germe işlemi, karın germe nasıl yapılıyor, karın germe işlemi sonrasında neler oluyor

Karın bölgesinde ilerleyen yaşa bağlı olarak gevşeme ve yağlanma sorunları görülebilmektedir. Ancak daha çok birden fazla hamilelik geçiren, sık kilo alıp veren kadınlarda rastlanan bir durumdur. Karın kaslarının gevşemesi, deride ortaya çıkan çatlaklar ve sarkma sorunlarıyla karşılan kişiler karın germe estetiğini tercih etmektedir.

Mini ve Tam Karın Germe Operasyonları

Karın germenin detayları arasında ameliyat yöntemlerine yer verilmektedir. Karın germe estetiği için 2 yöntem uygulanmaktadır. Bunlar mini ve tam karın germe operasyonlarıdır. Daha önceden sezaryen doğum izi olan kadınların dikiş izleri karın germe ameliyatlarında yeni dikişler içerisine dahil edilmekte, vücut tipi ve ağırlığına göre ayarlanmaktadır.

Mini karın germe ameliyatlarında göbek deliğine müdahale yapılmadan sınırlı alandaki sadece karın kaslarının toplanması söz konusudur. Tam karın germe operasyonlarında ise göbek deliğinin üstündeki alandan başlayarak kasık bölgesine kadar olan alandaki tüm yağlar ve fazla deri kesilerek çıkarılmakta, göbek deliği yerine konulmaktadır.

Ameliyat Ayrıntıları

Fazlalıkların çıkarıldığı bölgedeki kaslar birbirine yakınlaştırılarak dikilmektedir. Bu sayede karın bölgesindeki şişkin görüntü yok edilmektedir. Ameliyat sonunda dren konulmasıyla birlikte karın germe ameliyatları tamamlanmaktadır. Ameliyatlar sonrasında görülen ameliyat izleri zaman içerisinde geçmekte ve belirginliğini kaybetmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*