KART PRİNTER NEDİR?

Cihipli plastik karta basım yapabilme olanağı sunan kart printer pek çok alanda kullanılabilen kart basma cihazları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple de pek çok alanda güvenilir bir kullanım sunması ile bilinmektedir. Renkli ve siyah baskı olanağı sunmakta olan bu yazıcıların hızlı bir şekilde plastik kart basılması gereken yerlerde kullanıldığını görmek mümkündür.kart basma makinesi, kart basma makinesi kullanım alanları, kart basma makinesi çeşitleri

Öğrenci kartları, özel ulaşım kartları, personel kartları gibi pek çok alanda kullanılabilen bu makinelerde özel şablonlar oluşturabilmek ve bu şablonlara uygun bir şekilde kimlik basımı yapabilmek mümkündür. Özellikle resmi kurumlarda, kamu binalarında ve büyük şirketlerde personel kartı basımı için de kullanıldığını görebildiğimiz bu makineler sayesinde hızlı bir şekilde kartlarınızı kullanabilmeniz mümkündür. Birçok firmanın kendine ait kart printer cihazı olduğunu görebilmek mümkündür. Böylelikle başka kişilerin kendilerine ait şablonu taklit edememesini sağlamış olmaktadırlar. Bu da doğal olarak daha güvenlikli bir sisteme sahip olmayı mümkün kılmaktadır. Bu sistemlerin özellikle kartlı geçiş sistemi ya da personel takip sistemi kullanan yerler için oldukça önemli olduğu görülmektedir. Çünkü bu sistemler içinde bulunan çiple okuma yaparak geçiş olanağı sunmaktadır.

Kişisel bir cihaz olarak kurum ve şirketlerde kullanıldığını görebildiğimiz kart printer makineleri ile daha özellikli kartlar basabilmeniz de mümkündür. Üstelik ister tek yönlü isterseniz de çift yönlü baskı yapabileceğiniz bu makinelerde kesinlikle elle çevirme yapmanıza gerek bulunmamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*