KOLTUK YIKAMA İŞLEMİNDE NELERE DİKKAT EDİLİR?

Koltuk yıkama, sadece yıkamak, kirlerinden arındırmak değildir. Koltuk yıkama hizmeti almak istediğimizde, bu işi yapan firmaların dikkat edeceği husus, koltuklara zarar vermeden, kullanacakları temizlik maddelerini seçmeleridir. Kumaşın cinsine göre seçilecek leke çıkarıcı kimyasallar ve şampuanlar koltuklarımıza zarar vermemelidir.

Yerinde yapılacak yıkama işleminde, öncelikle koltukların üzerindeki ve içine işlemiş tozlar çekilmelidir. Bu işlem yapılmaz ise, yıkama esnasında bu tozlar koltuk yüzeyine işleyerek, temizliği güçleştirecektir. Daha sonra kumaş cinsine uygun şampuan ile hazırlanacak su karışımını, koltuk kirlerinin kabarması için serperek ıslatma işlemi yapılır. Bir süre bu şekilde bekletilen koltuklar, nazikçe fırçalanarak kirlerinin ve bakterilerinin temizlenmesi sağlanır. Bu işlem sonunda çıkmayan inatçı lekeler için, yine kumaş cinsine uygun leke çıkarıcı kimyasalların kullanımına geçilir. Bir süre bekletildikten sonra, fırçalanarak lekenin çıkması sağlanır. Artık yıkama, leke çıkarma bitmiş, sıra koltukların durulanmasına gelmiştir.  Püskürtme ve emme sistemine sahip özel cihazlar yardımıyla, koltukların durulanmasına geçilir. Durulama işleminden sonra, koltuklar kuru gibi olsa da, kullanmadan önce 4 – 6 saat gibi bir bekleme süresi beklemek, iyice kurumasına yardımcı olur. Nasıl koltuklarınızı beğendiniz mi? Artık güvenle kullanabileceğiniz, temizlik ışıltısını alabileceğiniz koltuklarınız, yeni gibi karşınızda duruyor.koltuk yıkamada dikkat edilmesi gerekenler, döşeme simgeleri ve anlamları, koltuk yıkamada döşeme simgelerinin önemi

Koltuk yıkama hizmetini alacağınız firma seçiminde özenli hareket etmezseniz, yıkama işlemi sonunda, karşınızda duran koltuklarınızı tanımanız mümkün olmayacaktır. Kumaşları kullanılan kimyasallar sebebiyle yıpranmış, solmuş olacaktır. Bazen de kirleri temizlenmemiş, lekeleri çıkmamış, sanki hiç yıkanmamış gibi olacaktır. Bütün bu olumsuzlukları yaşamak istemiyorsanız, koltuk yıkatmak istediğinizde dikkatli ve özenli davranmalı, hizmet alacağınız firmadan, verilen hizmetin yapılışına kadar tüm detayları sormalı, öğrenmelisiniz. Size yeni bir koltuk takımı almak, koltuk yıkatmaktan daha pahalıya mal olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*