Örnek Giriş (Yazıyı silinecek)

Yüzmek birçok spor dalına göre daha faydalı bir şeydir. Henüz bebekken dahi yüzmeye başlayabiliriz. Aslına bakılırsa bebekken yüzmeye başlamak daha iyidir. Çünkü bir bebek dünyaya geldiğinde nefes tutma ve su altında nefesini kontrol etme kabiliyetine daha hakimdir. Birçok anne baba her ne kadar bebeklerinin yüzemeyeceğini düşünse de aslında her bebek bir profesyonel yüzücüdür. Aşağıdaki videoları izleyerek beklerin yüzmeye başlaması ve yüzme eğitimi alması ile ilgili birçok farklı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Bebeklere Yüzme Nasıl Öğretilir?

Bebeklere Yüzme Ne Zaman Öğretilmeye Başlanabilir?
Aslına bakarsanız doğumdan birkaç ay sonrasında bebekler yüzme eğitimine tabi tutulabilir. Ancak içinizin rahat olması ve bebeğinizin biraz daha kaslarınızın geliştikten sonra yüzmeyi öğrenmesini istiyorsanız doğumdan sonra birkaç ay bekleyebilir ya da 1-2 yaşları civarında yüzme eğitimi aldırmaya başlayabilirsiniz.

Yüzme Eğitimi Öncesi Nasıl Hazırlık Yapılması Gerekir?
Bebeklerin yüzme eğitimine başlanmadan önce yapılması gereken hazırlıkları aşağıdaki videoda bulabilirsiniz. Temel hazırlık sürecini atlattıktan sonra yüzme eğitimine geçilebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*