Site Kurulurken Nelere Önem Verilmeli?

Kişisel ihtiyaçlarınız için veya işiniz gereği bir internet sitesine ihtiyacınız var ise hazır bir sistem kullanarak sitenizi kurabilirsiniz ya da profesyonel birinden yardım alarak sitenizi kurdurtabilirsiniz. İnternet sitenizi kurdurturken veya kendiniz kurarken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu noktaların en başında sitenizin göze hoş gelecek bir tasarıma sahip olması gelmektedir. Sitenize giren bir kullanıcı ne arıyorsa kolayca bulmalı ve aynı zamanda site gözüne hoş görünmelidir. Bir sitenin göze hoş gelip gelmeme konusu aslında biraz göreceli bir durumdur. Ancak yine de genel kanıya vuracak olursak berbat bir site ile göze hoş gelebilecek site arasında dağlar kadar fark vardır.Site kurulumu, internet sitesi, web sitesiİnternet sitenizin kolay kullanıma sahip olması son derece önemlidir. Çünkü bir kullanıcı karma karışık olan bir internet sitesine girdiğinde aradığı şeye kolayca ulaşamazsa hemen siteyi terk eder. Böyle bir durum ile karşı karşıya gelirseniz SEO açısından sorunlu bir web siteniz olacaktır. Çünkü Google ziyaretçilerin bir yerde ne kadar süre kaldığını, neler yaptığını kayıt altına almaktadır. Bir kullanıcı ziyaret ettiği bir web sayfasını saniyeler içinde terk ediyorsa o web sayfası google sıralamalarında geri plana düşecektir.

SEO Uyumlu Olması Önemlidir

Sitenizin google aramalarında üst sıralarda olmasını istiyorsanız buna göre bir kurulum yapmanız gerekmektedir. Çünkü bir site sıralamalarda ne kadar üst sırada olursa o kadar fazla ziyaretçisi olur ve haliyle ticari anlamda bu güzel bir şeydir. Hele ki kuracağınız site e-ticaret sitesi ise bu son derece önemlidir. Bazı belli başlı kriterlere dikkat edilerek kurulmuş olan siteler arama motoru sıralamalarında daha kolay bir şekilde üste çıkmaktadır.

Hosting ve Domain Önemle Seçilmelidir

Hosting ve domain seçimi son derece önemlidir. Çünkü seçilecek domain sitenin psikolojik anlamda insanlarda etki yaratmasını sağlamakta, hosting ise sitenin hızlı açılması ve sorunsuz olmasını sağlamaktadır. Hosting SEO açısından önemli olduğundan domaine göre daha da dikkatli seçilmelidir. Yerli sağlayıcılardan host alınabileceği gibi yabancı hostlardan da faydalanılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*