Sivilcelere Kükürtlü Çözüm

Ergenlik döneminin gelişi ile kendini ortaya çıkartan en büyük sorunlardan bir tanesi de sivilcelerdir. Sivilcelerinizden yüzünüz dahi doğru dürüst görünmeyecek duruma geldiyse öncelikle yapmanız gereken şey tıbbi açıdan destek almak olmalıdır. Çünkü bu tür aşırı sivilce sorunu bir akne nöbeti olabilir. Yüzün neredeyse tamamını kaplayan sivilce vakalarında mutlaka doktor tedavisi alınmalıdır. Ancak aşırı seviyede olmayıp da yine de can sıkıcı seviyede sivilceleriniz var ve her ne kadar tıbbi açıdan destek almış olsanız da bir türlü geçmiyorlarsa bazı ek uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Sivilceleriniz için evde yapabileceğiniz en basit uygulamalardan bir tanesi kükürtlü sabun uygulamasıdır.Sivilcelere kükürtlü sabun, kükürtlü sabun, sivilcelere çözüm

Kükürt kokusuna dayanabiliyorsanız yüzünüzü pürüzsüz hale getirmek için kükürtlü sabundan faydalanabilirsiniz. Kükürt içinde bulunan maddeler sayesinde sivilceleri kurutur ve yüzün rengini açar. Yüzdeki ölü deri tabakasını ortadan kaldıran kükürtlü sabun sivilce oluşumunu da en az seviyeye taşımaktadır. Peki; kükürtlü sabun nasıl uygulanır.

  • Kükürtlü sabun uygulaması yapacağınız yüzünüzü öncelikle ılık su ile yıkayın. Ilık su ile yıkadığınız yüzünüzü kurutmayın. Kükürtlü sabunu elinize alın ve ılık su ile köpürtün. Ellerinizde biriken kükürtlü sabun köpüğünü yüzünüze daireler çizerek sürün. Parmak uçlarınızı kullanarak daireler çizin ve köpüğü yüzünüze iyice dağıtın. Yaptığınız bu dairesel hareketler yüzünüzdeki kan dolaşımını hızlandıracak ve ölü derinin yüzünüzden uzaklaştırılmasını kolaylaştıracaktır.
  • Kükürtlü sabun köpüğünüzü tüm yüzünüze sürdükten sonra sabun kuruyana kadar bekleyin. Fön makinesi vb. ile yüzünüzü kurutmayın, bırakın kendi kendine kurusun. Yüzünüzün iyice gerildiğini hissettiğinizde ılık su ile güzelce yıkayın. Ilık su ile yıkadığınız yüzünüzü yumuşak bir havlu ile sürtmeden sadece bastırarak kurulayın. Kuruladığınız yüzünüze nemlendirici krem sürebilir ya da öylece bırakabilirsiniz.
  • Kükürtlü sabun uygulamasını yaptığınızda gözeneklerinizde sabun kalıntısı oluşabilir. Sabun kalıntılarını temizlemek için kükürtlü sabun uygulamasından bir gün sonra gül suyu ile yüz temizliği yapabilirsiniz. Büyükçe bir pamuğun üstüne saf gül suyundan biraz damlatın ve yüzünüzü dairesel hareketler yaparak fazla bastırmadan güzelce silin. Gül suyu hem cildinizi nemlendirecek hem de gözeneklerinizdeki sabun kalıntılarını temizleyecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*