Sorularla Ozon Tedavisinin Faydaları ve Terapi Yöntemleri

Ozon tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır?

İyileşmeyen yaralar, diyabetik ayak, dolaşım bozuklukları, kronik yorgunluk, immün yetmezlik durumları, uçuk, zona, hepatit gibi viral hastalıklarda kullanılır. Bu gibi durumlarda ozon’u çeşitli şekillerde uygulayabiliriz. Brüt hemoterapi dediğimiz şeyde hastanın kanını alıp ozonla karıştırıp kendisine iade ediyoruz. Hastanın ayaklarını, ellerini, bacaklarını bir torbaya yerleştirip atmosfer basıncından biraz daha yüksek ozon basıncı altında tutmayı içeren harici bir uygulama yöntemi de vardır. İntravajinal ve intrarektal olarak kullanılabilen kremler vardır. Vajinal mantar enfeksiyonları, Crohn hastalığı ve kolit için rektuma da enjekte edilebilir.ozon tedavisi, ozon tedavisi yapımı, ozon tedavisi faydaları

Ozon tedavisi kullanmaması gereken hasta var mı?

Kırmızı kan hücreli lenfoma gibi birçok kan kanseri türünü tedavi edemiyoruz. Ek olarak, “glikoz-6-fosfat dehidrojenaz enzimi” eksikliği ile anemi gözlenir. Bu, fava kullanıldığında çok daha ciddidir. Buna iyilik denir. Bu enzim yok ise tedaviyi uygulayamayız. Kanama pıhtılaşma zamanlama bozukluğu olan hastalarda kullanmıyoruz. Ayrıca çocuklara tedavi uygulamıyoruz. Hastanın tiroid bezi çok çalışıyorsa kullanamayız çünkü vücudun duruş süresini önemli ölçüde artıran bir tedavidir. T3, T4 ve TSH yüksekse veya kalp atış hızı yüzde 40’ın altında ise uygulayamayız. Bu nedenle kişi geldiğinde önce bu testleri uygularız. Gerekirse dozu ve seansı hesapladıktan sonra tedaviye başlarız.

Ozon hangi yaşta kullanılabilir?

21 yaş üstü yetişkinler için kullanılabilir. Tedavi için yaş sınırı yoktur. Aksine hastanın enerjisi, bilişsel performansı ve bilişsel düzeyi üzerinde çok olumlu etkisi olduğu için ileri yaşta daha iyidir.

Ozon tedavisi, hastalığı önlemek için bir önlem olarak kullanılabilir mi?

Uygulanabilir. Yıllık ozon dozu kilonuza bağlıdır. Buna göre belirli sayıda seans girebilirsiniz. Ayda bir veya iki ayda bir hatırlatma dozu ile 8-10 seanslık bir tedavi sağlayıp kişiyi formda tutabiliriz. Sonuç olarak, daha yüksek enerji üretmek ve hastayı daha enerjik hissettirmek için kullanılabilir.

Hastalar için seans sınırı var mı?

En az 8 seans olmalıdır. Antibiyotiklerde olduğu gibi, bir gün kullanırsanız bir anlam ifade etmiyor. Ayrıca kullanılacak en az 8-10 seans sayısı vardır. Bazı hastalıklar için 25 seans bile uygulayabiliyoruz. Bu tamamen bireysel bir yaklaşımdır.

Tedavi edilenlerde iyileşme oranları nedir?

Değişikliklerin hem biyokimyasal hem de görsel, yani organik olarak anlatıldığı pek çok bilimsel çalışma ve vaka vardır. Örneğin genital herpes, toplumumuzda sık görülen bir hastalıktır. Genital herpes sonrası oluşan ağrıda ilk tedaviden sonra ağrının yüzde 70’i 36-48 saat içinde gerileyecektir. Bir diyabet hastası için ayakta ozon tedavisinin ardından bir hafta iyileşme oranında yüzde 42’lik bir artış gözlendi. Ayrıca yanıkları tedavi etmek için de kullanılabilir. 4. haftadan sonra 2. ve 3. derece yanıklarda belirgin düzelme gözlendi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*