Sultangazi Sürücü Kursu Fiyatları (motosiklet)

Her geçen gün motorsikletlere olan ilginin artması ile birlikte insanlar daha da bilinçli hale gelmektedir. Trafikte yaşanan kazalar içerisinde tartışmasız en riskli olanları motor kazalarıdır. Eğer sizler de motor sürücüsü iseniz trafik kurallarına uygun olarak sürmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde hem sizlerin hem de diğer insanların hayatları riske girebilir. Sultangazi sürücü kursu fiyatları motor ehliyeti sahibi olmak isteyen insanlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır.sultangazi sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları, sürücü kursu

Motor ehliyetleri çeşitleri

2016 yılının ilk gününden itibaren 3’e ayrılan ehliyet tipleri,

  • A1 motorsiklet ehliyeti,
  • A2 motorsiklet ehliyeti,
  • A motorsiklet ehliyeti şeklindedir.

Motor ehliyetlerine sahip olma şartları

A1 tipi motorsiklet ehliyeti için 16 yaşının doldurulmuş olması gerekmektedir. Bu ehliyete sahip insanlar 125 cc’ye kadar bütün motorları kullanabilirler. Aynı zamanda A1 ehliyeti M motorlu bisiklet ehliyetini de kapsamaktadır.

A2 tipi motorsiklet ehliyeti için 18 yaşının doldurulmuş olması gerekmektedir. Bu ehliyet ile motor sürmek isteyen insanlar 12 kw/16 hp ile 35 kw/47 hp arasındaki bütün motorları kullanabilmektedir. A2 ehliyeti M motorlu bisiklet ehliyetini ve A1 ehliyetini de kapsamaktadır.

A tipi motorsiklet ehliyeti için 20 yaşının doldurulmuş olması gerekmektedir. Bunun yanında da 2 yıllık A2 ehliyeti sahibi olunması gerekmektedir. Fakat 24 yaşından büyük insanlar direk olarak bu ehliyete sahip olabilirler. Bu ehliyet ile 36 kw/48 hp üzeri bütün motorlar kullanılabilir. Aynı zamanda A tipi ehliyet A2 tipi ehliyeti, A1 tipi ehliyeti ve M motorlu bisiklet ehliyetini de kapsamaktadır. Sultangazi sürücü kursu fiyatları motor sürmek isteyen insanlara ehliyet verebilmek amacı ile fiyatlarda kolaylık sağlamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*