Taklit Güneş Gözlüklerine Dikkat

Yazın gelişiyle birlikte bazı ürünlerin satışları hız kazandı. Her yaz olduğu gibi bu yaz da satılan klasik ürünler arasında güneş gözlükleri yer alıyor. Birçok kişi taklit gözlükleri bilerek alıyor, bilmeden orijinal gözlük aldığını sanan kişiler de var. Her iki şekilde de satın alınan taklit gözlükler göz sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Kendiniz ve çocuklarınız için satın alacağınız gözlüklerin mutlaka kaliteli malzemeden üretilmiş olduğundan emin olmalı ve sertifikasız gözlükler satın almamalısınız. Çünkü gerektiği gibi üretilmeyen güneş gözlükleri göz bozukluğu ve hatta bazı kişilerde körlüğe neden olabilmektedir. Ya hiç güneş gözlüğü takmayın ya da biraz para harcayarak kaliteli ürünler kullanın.

Taklit güneş gözlüğü, güneş gözlüğü, güneş gözlüğü alırken

Taklit gözlüklerden uzak durun!

RayBan vb. gibi birçok güneş gözlüğü markasının pazarda, seyyar tezgahlarda satılan taklit halleri bulunmaktadır. Orijinali 150-450 lira aralığında değişen güneş gözlükleri pazar tezgahlarına ve seyyar tezgahlara taklit olarak düştüğünde 10-25 lira arası bir fiyata alıcı buluyor. Adı üzerinde taklit ürün olan bu gözlükler elbette pek bir işe yaramıyor. İşe yaramamasının yanı sıra göz sağlığını bozmaktan da geri kalmıyor. Miyop vb. gibi göz rahatsızlıklarının ortaya çıkmasına sebep olan güneş gözlükleri yerine orijinal gözlükleri tercih etmelisiniz.

Dikkatli olmazsanız orijinal sanıyorken taklit ürün alabilirsiniz?

Bazen insanlar orijinal ürün aldıklarını sanır ve taklit ürünler orijinal ürün tutarı kadar ödeme yaparlar. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak için güvenilir yerlerden güneş gözlüğü alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Optik mağazalarından, güvenilir internet sitelerinden güneş gözlüğü satın alabilirsiniz. Satın alacağınız ürünlerin seri numaralarını kontrol edebilir ve sonrasında satın alabilirsiniz. Örneğin; x markasının bir güneş gözlüğünü alacaksanız seri numarasın internetten sorgulayabilir ya da o markanın müşteri hizmetleri birimini arayarak gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz. Kendinizin ve sevdiklerinizin göz sağlığını güvence altına almak için mutlaka dikkatli olun. Orijinal ürünlerin camları özel malzemeden üretildiği için fiyatı yüksektir. Eğer aynı markanın çok çok ucuza satılan bir ürününe denk gelirseniz bilin ki o ürün taklit üründür.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*