Tesettür Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik seçimi hem özel hem de uzun süren bir süreçtir. En güzel gelinliğin bulunması bazen çok zor olabilir. Ancak nasıl bir model aradığınıza karar verirseniz elbette şıklarınızı eleyebilirsiniz. Sezonun yeni modelleri göz kamaştıran tasarımlar içerirken hem tesettür kullanımına uygun modelleri ararken hem de size en uygun modeli ararken detaylara, işlemelere ve modelin duruşuna dikkat etmeniz gerekir. Tesettür gelinlik için farklı tasarımlar kullanılabilmektedir. Hazırlanan modellerde özellikle dantel kaplama ve uzun duvak modelleri bayanların en sık kullandığı tasarımlar arasında yer almaktadır. Tercih edebileceğiniz modellere karar vermeden vücut şeklinize de duruşunuza dikkat etmenizde yarar var. Vücut tipine uygun bir model seçerek daha ince görünebilir ve gelinliğiniz üzerinizde daha zarif durabilir.tesettür gelinlik almak, tesettür gelinlikte önemli noktalar, tesettür gelinlikte neler önemli

Tesettür gelinlik modelleri için de prenses kesimlerden, a kesim gelinlik modellerinden ve balık kesim modellerden yardım alınabilmektedir. Kullanılan modellerde göz kamaştıran işlemeler yer alırken aynı zamanda sadeliğin ön plana çıktığı tasarımlar da kullanılabilmektedir. Tesettür gelinliklerin diğerlerinde farkı nedir? Tesettür bir gelinlik kullanmanız gerektiğinde gereksiz dekoltelerden, gereksiz dar kalıplardan ya da kısa kollu modellerden bahsedemezsiniz. Hazırlanan tüm tasarımlar tesettür çerçevesine uygun olarak dizayn edilirler. Bu anlamda kullanabileceğiniz modellerde tasarım olarak seçim yaparken eşarp, şal, aksesuar, duvak seçimleriniz de yine seçtiğiniz modele ve kullanacağınız türbana uygun olmalıdır. Bunun haricinde her zaman aradığınız modelleri kullanabilirsiniz.

Tesettür Gelinlikte Bunlara Dikkat

Gelinlik tasarımlarında son yılların en sevilen modeller dantel kaplamalar oluyor. İsterseniz sadece etek uçlarında kullanabileceğiniz isterseniz gelinliğin tamamında kullanabileceğiniz danteller sadeliği ön planda tutarken aynı zamanda şık ve zarif bir görüntü de sergiliyor. Tesettür gelinlikte önemli olan şeyler öncelikle seçtiğiniz eşarp modeli ile gelinliğinizin uyumlu olmasıdır. Eğer gelinliğinizin modeline uygun bir eşarp kullanırsanız daha güzel bir görüntü oluşur. Aynı zamanda buna uygun şekilde duvak seçimi de yapabilirsiniz. Ancak gelinlik ve eşarp birbirinde uyumlu olmadığı zaman gözü yoran bir görüntü oluşacağı gibi gelinliğinizin de modeli gölgede kalır. Bu nedenle eşarp ve gelinlik modeli uyumuna dikkat edebilirsiniz.

Gelinlik seçimi zor bir süreç haline gelmesi istiyorsanız model olarak önceden karar vermeniz gerekir. Sayısız modelin yer aldığı tasarımlar hem şık hem de güzel görüntüleri ile kafanızın karışmasına neden olabilir. Bu nedenle gelinliğinizi seçmeden önce nasıl bir model aradığınızı bilmeniz gerekir. Kullanabileceğiniz tasarımlar için vücut şeklinizin uygun olup olmadığını da bilmeniz gerekir. Basenleriniz genişse a kesim modellerden ya da kiloş etekli modellerden yararlanabilir ya da prenses kesim kullanabilirsiniz. Eğer omuzların genişse seçtiğiniz modelde duvak seçimi yaparken omuzlarınıza dökülen modellerden ve uzun duvak modellerinden yardım alabilirsiniz. Tesettür gelinlik seçiminde dikkatli olunması gereken noktalarhem şık görünmeniz hem de unutulmaz bir gelinlik giymeniz için önemli olacaktır.

Hazırlanan yeni sezon modellerinde her vücut tipine uygun tasarımlardan yararlanabilirsiniz. Kullanılan tesettür gelinlik modelleri için farklı detaylar ön plana alınabilmektedir. Dantel kaplamalar zamanı geçmeyen ve her zaman sevilen modellerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra tasarımlarında saten kumaşları tercih eden tasarımcılar drapeli modeller kullanmayı da seviyorlar. Siz de aradığınız modeli bulurken bu tarz detaylardan yararlanabilirsiniz. Genelde gelinlikler için çok fazla işleme detayı kullanılması tercih edilmez. Daha sade bir görüntü daha masum bir ifade verir. Ancak tesettür kullanımına uygun olarak işlemeli bir model kullanmak isterseniz etek uçları güpürlü, el işlemesi boncuklar içeren ya da incili işlemeler içeren modeller de kullanabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz farklı tasarımlar için çeşitli tesettür gelinlik markaları ve mağazalarından da yardım alabilirsiniz. Tesettüre uygun olarak hazırlanacağı için sevilen markaların modelleri de beğeni kazanmaktadır. Bu konuda özel tasarımcıların hazırladığı modellerden yararlanabilirsiniz. Kişisel olarak hizmet veren tasarımcılar istediğiniz model size uygun hale getirebilmektedir. Bunun yanı sıra hangi modellerin üzerinizde daha iyi duracağı konusunda da yardım alabilirsiniz. Bunun dışında gelinlik evlerinde ve moda evlerinde tesettüre uygun hazırlanmış gelinlik tasarımlarını bulabilirsiniz. Osmanlı işlemelerinin kullanıldığı modellerden kaftanlı tasarımlara, prenses stili modellerden klasik gelinlik modellerine kadar tercih edebileceğiniz pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Önemli olan üzerinize yakışan modeli bulabilmenizdir. Bunun için de elbette aradığınız modele karar vermeniz ve hangi modellerin size uygun olduğunu bilmeniz gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*