Tesettür Mayo Modelleri Neler

Müslüman kadınlar tarafından tercih edilen tesettür mayo, Türkiye’de çok tercih edilen mayo türlerinden biridir. Önceleri tesettürlü bayanlar yüzmek için denize girerken gündelik kıyafetlerini kullanmaktaydı. Ama artık tesettürlü bayanlar için de mayo var. Dolayısıyla tesettürlü bayanlar da denizde ya da havuzda rahatça yüzmenin tadını çıkarabiliyorlar. Tesettür mayo yaklaşık 10-15 yıldır ülkemizde kişilerin beğenisine sunulmaktadır. Başlarda sadece tesettürlü bayanlar için üretilen tesettür mayolar günümüzde erkekler için ve çocuklar için de tasarlanmaktadır. Bu mayoların birçok çeşidi bulunmaktadır.

Kaç Farklı Tesettür Mayo Çeşidi Vardır

tesettür mayo

Mayolardan hangisini alacağını seçmek ise kişinin tercihlerine bağlı bir durumdur. Tesettür mayo modelleri birkaç çeşittir. Bunlar tam kapalı, yarı kapalı ve haşema olarak adlandırılmaktadır. Bu modellerden tam kapalı olan mayonun üstünde uzun kollu tunik tarzında bir seçim yapılmıştır. Ayrıca saçı örtmek için de bir kapüşon bulunmaktadır. Tam kapalı mayonun alt kısmında ise ayak bileklerine kadar uzanan bir pantolon bulunmaktadır.

tesettür mayo, tesettür mayo modelleri, yarı kapalı mayo modelleri

Yarı kapalı mayo çeşidi incelendiğinde bu tarzın daha çok genç bayanlara hitap ettiği söylenebilir. Yarı kapalı mayo modelinde de üstte yine tunik tarzında bir kıyafet seçimi yapılmıştır. Bunlar uzun kollu olabildiği gibi yarım kol ya da japone kol olanları da mevcuttur. Altta ise bermuda ya da kapri tarzında bir tayt bulunmaktadır. Tam kapalı mayoya nazaran giyen kişinin vücudunu daha çok sarmaktadır. Tam kapalı mayo ise daha geniştir, eşofman tarzındadır. Tesettür mayo modellerinden bir başkası da haşemadır. Haşemalar da aslında tam kapalı mayolarla benzeşmektedir. Haşemalarda da genellikle uzun bir tunik ya da fermuarlı eşofman tarzında bir üst kısım tercih edilmektedir. Bunun yanında haşemanın alt kısmında ise yine eşofman görünümünde bol bir pantolon tercih edilmektedir.

Erkekler için tasarlanan haşemalardan bahsetmek gerekirse onların alt kısmında da bermuda uzunluğunda bir şort bulunmaktadır. Üst kısım için de japone kollu bir tişört tercih edilmiştir.

Çocuklar için üretilen haşemalar ise tıpkı bayanlar için üretilen haşemalarla aynı modeldedir. Yani üstte tunik tarzında uzun bir bluz, altta ise kısa bir tayt görünümünde pantolon bulunmaktadır. Yalnız çocuklar için üretilen modeller genellikle yarım kolludur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*