Ucuz Kırtasiye Ürünleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uzmanlar hemen her okul yılında açıklamalarıyla bizleri bilgilendirmeye devam etmekteler. Bilinçli tüketiciler haline dönüşmemiz için ucuz kırtasiye ürünleri hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir diyerek araştırmak hem kendi, hem de çocuğumuzun sağlığı açısından epey önem arz etmektedir.ucuz kırtasiye ürünleri, kırtasiye ürünlerinde sağlık, sağlık açısından ucuz kırtasiye ürünü kullanımı sakıncaları

  • Kokulu silgiler: Abartılmış albenileriyle piyasaya sürülen bu değişik ürünler çocuklarımızın gelecekte birer bağımlı haline dönüşmesine neden olduğu gibi içerisinde kullanılan koku malzemeleri alerjik reaksiyonlara tepki gösteren küçük bedenlerin astım yolunu açmamıza da etken olabilmektedir.
  • Albenili kalemler: Görünüşlerine biz büyüklerin bile hayır diyemediği güzellikte kalemler tehlike saçmaya devam ediyor. Üzerlerinde kullanılan yapay boyaların neler içerdiğini tam olarak bilmemiz mümkün olmadığından ve okulda ders esnasında sıkıntıdan ağzına alabileceği kalemin ileride çocuğumuza ne gibi bir zarar vereceğini tahmin bile edemiyoruz. Kullanılan içeriğin neler olduğunu bilemesek de onay almış sağlıklarına dokunmayan ürünleri bulabileceğimizi bildiğimize göre alırken dikkat etmemiz gerekmektedir.
  • Oyun hamurları: Renk renk yumuşak halleriyle çocuklarımızın hem yaratıcılığı gelişmekte hem de streslerini atabilecekleri oyunlar oynayabilmekteler. Ancak o kadar tehlikeli içeriklere sahip olabiliyor ki oynadıktan sonra yıkamadan ağzına aldıkları ellerinin ne gibi bir hasar oluşturacağı hiç bilinmiyor.

Geleceğimize zararı yüksek seviyelerde dokunabilecek ucuz kırtasiye ürünleri hakkında bilinmesi gerekenler bunlarla da sınırlı değil tabi ki. Birçok kalitesiz malzeme piyasa da mevcut alınacak önlemlerin yanı sıra çocuklarımızın sık el yıkaması da etkili çözüm olabilmektedir. Büyük şehirlerimizde alışveriş daha büyük bir sorun haline geldi. Her semtte her mağazada farklı fiyatlarla karşılaşıyoruz. Bir mağazadan diğerine bakarken artık fiyatların farklılığından hangisinin uygun olduğunu bile unutabiliyoruz. Ayrıca kaliteli ucuz kırtasiye ürünleri İstanbul gibi bir şehirde daha da zor ulaşım imkânlarından dolayı bizleri yorabiliyor. Ülkenin ve ailenin gelecekleri olan çocuklarımıza verdiğimiz önem bir hayli fazla ve onlar en iyilerine layıklar hep bizlerin gözünde. Çocuklarımızın eğitimine de ileride sahip olacağı kariyer ve iş imkanları olarak baktığımızdan bir hayli önem vermekteyiz. Bunun için aileler çocuklarının kaliteli hoş ürünleri edinmelerini sağlayarak derslerinde teşvik amacı taşımaktadırlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*