Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Cinsel hastalıklar arasında kabul gören vajinismus son zamanlarda çeşitli sorunları beraberinde getirmeye başladı. Bunun ardından ikili ilişkilerde bazı cinsel sorunları da beraberinde getirmeye başladı. Cinsel ilişki ikili özel ilişkiler için oldukça önemli olduğu için bu anlamda yaşanan bazı vajinismus gibi sorunların ikili ilişkileri de olumsuz bir şekilde etkilediği ifade edilmektedir. Bu durumda tedavi olmak ve sorunu kökten çözebilmek için uzman doktorlara başvurmak oldukça önemlidir.vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir, vajinusmus belirtileri

Vajinismus belirtileri ilişki sırasında kendisini göstermektedir. Daha önce yaşanan bazı kötü tecrübeler ya da bazı psikolojik etkilerin bu anlamda hastalığın oluşması için önemli olduğu ifade edildi. Bunun ardından vajinismus hastalığı bayanlarda oluşmakla birlikte acı çekeceklerini düşünmeleri sebebiyle her seferinde ilişkiden kaçmaları sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus belirtileri yaşayan kişilerin genellikle cinsel ilişkiyi düşünmeye dahi tahammül edemedikleri bilinir. Bu anlamda iki tarafında olumsuz bir şekilde etkilenme ihtimali ortaya çıktığından dolayı genellikle ikili ilişkileri de olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Cinsel ilişki sırasında psikolojik olan duyulan acı, ağrı, hassasiyet, titreme, terleme gibi sorunların yanı sıra psikolojik bazı sorunlarda durumu etkilediği için bu anlamda gerekli tedavilerin zamanında hastalığın kronik hale gelmesini engelleyerek yapılması gerekmektedir. Bu durumda dikkatli davranmak oldukça önemlidir. Alanında uzman bir doktora gitmek oldukça önemlidir. Bu sayede sorun kısa süre içerisinde ortadan kaldırılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*