Yüz Yogası İle Daha Genç Görünün

Kadınların en fazla önemsedikleri şeylerden bir tanesi de hiç şüphesiz ki yüz güzelliğidir. Yüzlerinde oluşan en küçük bir kırışıklık dahi bayanların etkilenmesine neden olmaktadır. Bu nedenle birçok kozmetik ürün kullanırlar ve yüzlerini sağlıklı bir görünümde tutmak üzere birçok şey yaparlar. Eğer siz de yüzünüzün daha genç görünmesini, eski sağlığını kaybetmesini istemiyorsanız yüz yogası yapabilirsiniz. Yüz yogası nedir, öncelikle bunu bir açıklığa kavuşturalım. Yüz yogası yüze bir takım masaj hareketleri uygulanmasıdır. Uygulanan bu masaj hareketleri yüzün kendini toparlamasını ve kırışıklık, sarkma vb. oluşmasını engellemeyi sağlar.Yüz yogası, yüz yogası yapma, yüz yogası hareketleri

Yüz yogası yapmak için birçok farklı hareketi kullanabilirsiniz. Eğer yüzünüzün özellikle ilgilenilmesi gereken bir bölgesi var ise oraya biraz daha fazla masaj uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere yüzün her bir alanını çalıştırmanın hareketi farklıdır. Aşağıdaki her bir hareketi kısaca şöyle açıklayabiliriz.

  1. Kaş arasında oluşan kırışıklığı açmak üzere yapılan bir masaj hareketidir. Kaşlarınızın ortasında bir çöküntü görünümü olmasını istemiyorsanız bu hareketi yapabilirsiniz.
  2. Genel alın masajıdır. Bu hareketi yaptığınızda alnınızda oluşan kırışıklar azalacak ve daha düz görünümlü bir alna sahip olacaksınız.
  3. Göz altındaki sorunlar ile baş etmek için güzel bir masajdır. Bu bölgenizdeki minik çizikleri ortadan kaldırmak üzere bu hareketi uygulayabilirsiniz.
  4. Yanaklarınızın daha pürüzsüz görünmesini istiyorsanız sık sık bu şekilde masaj yapabilirsiniz.
  5. Burun bölgenizdeki görünüm eskisi gibi değil ise minik kırışıklıkları ortadan kaldırmak için bu uygulamayı yapabilirsiniz.
  6. Çene ile ağız arasındaki çizgilerin fazla derin görünmesini istemiyorsanız bu masajı uygulayabilirsiniz.
  7. Dudak üstü kırışıkları için uygulanmaktadır.
  8. Ağız kenarındaki kırışıklıklar için idealdir.
  9. Çenenizin toplu olmasını ve gıdı sarkmasını engellemek için uygulayabilirsiniz.
  10. Boynunuzdaki ufak kırışıklıkları ortadan bu masaj ile kaldırabilirsiniz.

Görselde gördüğünüz şekilde masaj hareketlerini uygular ve bunu haftada birkaç gün yaparsanız kısa bir süre sonra etkisini göreceksiniz. Unutmayın düzenli olarak yüz yogası yaparsanız çok daha güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için http://www.reisinmekani.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*